Pappa Nypan møtte Aston Villa-topp – kaller klubben «fantastisk»

3 weeks ago 15



Aston Villas sportsdirektør var på plass for å se blant andre Sverre Nypan i aksjon mot Vålerenga 2. påskedag. I samme Oslo-besøk møtte han også RBK-juvelens pappa.

Sverre Nypan og pappa Arne Nypan, her før de gikk ombord i et fly som tok dem i retning England i januar. Der skulle de to på ulike klubbesøk. Foto: Mikal Aaserud / VG
  • Mikal Emil Aaserud, VG

    Mikal Emil Aaserud, VG

Publisert: 22.04.2025 10:44 | Oppdatert: 22.04.2025 11:19

Det bekrefter Arne Nypan til Adresseavisen.

– Det var trivelig. Men det var ingen form for forhandlinger. Kun et veldig hyggelig møte før en spennende fotballkamp, sier Arne Nypan til avisen og kaller det hele et uformelt møte på hotellet der Rosenborg holdt hus i hovedstaden mandag.

Fotballspilleren Nypan havnet i fokus på flere måter i den solide 2–0-seieren mot Vålerenga i Oslo mandag.

Først etter at han ble grisetaklet av VIF-spiller Brice Ambina, men også fordi Aston Villas sportsdirektør «Monchi»«Monchi»Ramón Rodríguez Verdejo er hans fulle navn. var til stede på stadion.

Enkelte medier hevdet for kort tid tilbake at Birmingham-klubben er nærmest Nypans signatur.

Pappa Nypan sier det ikke er noen hemmelighet at både han og sønnen besøkte Aston Villa i januar. Derfor var møtet med «Monchi» et «hyggelig takk for sist».

– Jeg forstår godt at det er mange rykter rundt Sverre. Villa er også en stor og fantastisk bra klubb. Utover det har jeg ingen kommentar, svarer han.

PS: Aston Villa spiller for øvrig en svært viktig kamp tirsdag kveld. De gjester Manchester City og tre poeng til ett av lagene betyr uhyre mye i kampen om en plass i neste års Champions League.

Read Entire Article