Arsenal-kaptein Martin Ødegaard ser ikke ut til å være aktuell for onsdagens returkamp mot Sporting Lisboa i mesterligaens kvartfinale.
Nordmannen var en av flere Arsenal-stjerner som ikke deltok på lagets trening dagen før kampen. Det rapporterer en rekke journalister som fulgte treningen, blant dem Sam Truelove i Football London.
Reporterne observerte at heller ikke Declan Rice, Riccardo Calafiori, Bukayo Saka, Jurriën Timber eller Mikel Merino var til stede på treningsfeltet.
Ødegaard var nylig tilbake fra en kneskade, men fikk en ny smell i kneet i bortekampen mot portugiserne. Det gjorde at han var ute av troppen mot Bournemouth i helgen.
Sesongen har vært preget av en rekke skadeopphold for Ødegaard. Han har ikke spilt en 90-minutter siden 30. desember mot Aston Villa.
For landslaget har ikke Ødegaard vært i aksjon siden september-samlingen mot Finland og Moldova.
Enn så lenge har ikke kapteinens skadeproblematikk ført til stor bekymring hos landslagssjef Ståle Solbakken. Men han sa nylig at Ødegaard ikke trenger flere tilbakeslag før VM. (NTB)







English (US)