Bodø/Glimts semifinalemotstander har tapt fem av sine syv siste seriekamper.
Trond Johannessen, VG
Publisert: 21.04.2025 22:59 | Oppdatert: 21.04.2025 23:25
Fire dager etter kvartfinaletriumfen over Eintracht Frankfurt valgte Tottenham-manager Ange Postecoglou å spare slitne bein, og Lucas Bergvall, James Maddison, Brennan Johnson og Dominic Solanke startet alle på benken.
Postecoglou var glad for å ha Richarlison tilbake i startoppstillingen, for første gang i serien på to og en halv måned.
Men det gikk ikke mange minutter før managerens smil var borte.
Elliot Andersons kanon fra 20 meter og Chris Woods heading fra fem – etter en stygg feil av keeper Vicario – sørget for at Nottingham Forest igjen er tilbake på tredjeplass.
– Jeg er veldig skuffet over målene vi slupper inn. Dette er en kamp vi aldri skulle tapt. Vi kan ikke gi lag to mål på den måten, sier Tottenham-sjefen til Sky Sports.
Fem lag slåss om de tre Champions League-plassene bak Liverpool og Arsenal. Bare tre poeng skiller Forest på tredje og Aston Villa på syvende.
Tottenham befinner seg i motsatt ende av tabellen, men også denne gangen ble det scoring, etter flere store sjanser. På sitt fjerde forsøk med hodet lyktes endelig Richarlison med hodet – en praktfull hading. Men reduseringen kom for sent, bare tre minutter før slutt.
Dermed har «Spurs» scoret 61 mål denne sesongen – like mange som tabelltoer Arsenal. Men Arsenal har 27 baklengsmål, Tottenham 51 – og derfor skiller det 14 plasser mellom London-rivalene.
- 33 år gamle Chris Wood fra New Zealand er på fjerdeplass alene på toppscorerlisten med 19 mål, bak Mohamed Salah (27) og Erling Haaland/Alexander Isak (begge 21).
- Den første kampen mellom Tottenham og Glimt går i London om halvannen uke.