Det bekrefter menneskerettsorganisasjonen Adalah til Dagbladet.
Det er en advokat i menneskerettsorganisasjonen Adalah, Suhad Bishara, som bekrefter dette til Dagbladet.
Menneskerettsorganisasjonen meldte at Bjorvand ble holdt i et isolert rom uten muligheter for kommunikasjon eller ledsager.
Bjorvand er en av fem aktivister som ble løslatt onsdag.
VG har vært i kontakt med Utenrikdepartementet som sier de ikke kjenner til løslatelsen.
Les også: Israelske soldater har bordet aktivistbåt med nødhjelp på vei til Gaza
Det var lørdag at aktivisten Vigdis Bjorvand ble pågrepet på skipet Handala på vei til Gazastripen.
– De er fraktet til flyplassen i Tel Aviv og blir sendt hjem senere i dag, sier Bishara til Dagbladet.
To av aktivistene er fortsatt igjen i fengselet.
Tirsdag skrev menneskerettsorganisasjonen Adalah en uttalelse om at Bjorvand, sammen med seks andre aktivister, fremdeles var fengsel.
Aktivistene rapporterte da om tøffe og nedverdigende forhold i Givon-fengselet i Ramleh. De hadde da sultestreiket i fire dager, skrev organisasjonen.
Ble pågrepet på veg til Gaza
I en video publisert på instagramkontoen Gazafreedomflotilla på lørdag, sa Bjorvand at «hvis du ser videoen, så betyr det at jeg er kidnappet».
Videoen ble altså spilt inn i forkant av pågripelsen.
På X bekreftet det israelske utenriksdepartementet at marinen har stoppet Handala i et forsøk på å bryte Israels marineblokade av Gazastripen.
Har du tips til oss?
Send oss informasjon, bilder eller video