Norsk 16-åring på rømmen – pågrepet i Sverige

2 hours ago 1



Den norske mindreårige gutten var på rømmen da han ble pågrepet i Malmö.

 Ingvild Gjerdsjø / TV 2
PÅGREPET: En norsk 16-åring er pågrepet i Sverige etter en skyteepisode ved Kuben videregående skole i Oslo i januar. Foto: Ingvild Gjerdsjø / TV 2

Publisert 12.04.2026 10:03 Sist oppdatert 21 minutter siden

Svensk politi har pågrepet en norsk 16-åring i Malmö etter en skyteepisode ved en skole i Oslo tidligere i år. Det skriver Aftonbladet.

Ifølge den svenske avisen var gutten på rømmen, og på vei til slektninger i Sverige da han ble pågrepet ved en togstasjon i byen.

 Ingvild Gjerdsjø / TV 2
ÉN FORNÆRMET: En annen mindreårig gutt har status som fornærmet etter skytingen ved den videregående skolen tidligere i år. Foto: Ingvild Gjerdsjø / TV 2

En mindreårig gutt har status som fornærmet etter hendelsen, som fant sted på Kuben videregående skole i januar.

Ingen personer kom til skade, men flere elever ble vitner til skytingen.

TV 2 har forsøkt å få en kommentar fra Oslo politidistrikt og Kripos. De har foreløpig ikke anledning til å kommentere saken.

Read Entire Article