Norge gjør seg klar til fotballfest – her kan du se kampen

1 week ago 14



Utelivsbransjen gjør seg klar for en torsdag med like mye trykk som en lørdag.

 Daniel Sannum Lauten / TV 2
SKJEBNEKAMP: Med seier over Estland kan Erling Braut Haaland og Ståle Solbakken glise hele veien til VM. Foto: Daniel Sannum Lauten / TV 2

Publisert 13.11.2025 06:03

Norge-Estland ser du på TV 2 Play fra klokken 17:45 torsdag!

Med seier mot Estland er det norske herrelandslaget så godt som klare for VM i Mexico, USA og Canada neste år.

Den kampen er det dermed ikke overraskende stor interesse for. Og mange vil se kampen med andre.

Administrerende direktør for utelivsaktøren Noho, Karl-Henning Svendsen, sier de er forberedt på storinnrykk i morgen.

– Morgendagen blir som en lørdag, tenker vi.

Noho skal vise kampen på steder som The Wild Rover, Dubliners og Pokalen i hovedstaden. Pokalen Vulkan har en kapasitet på 800 personer, men Svendsen forteller at pågangen er så stor at de følger første-mann-til-møllen-prinsippet.

– Vi har bemannet opp som om det skulle vært lørdag. Vi får nok en omsetning på 25–30 prosent mer enn en vanlig torsdag. Det kommer selvfølgelig helt an på hvordan Norge gjør det, men de vinner nok, sier Svendsen.

Stor pågang

Også i Bergen forberedes det til fotballfest.

Tradisjonsrike Fotballpuben i Bergen sentrum er fullbooket. Puben har plass til omtrent 400 personer.

– Pågangen er helt enorm, sier Renate Davanger, medeier i Fotballpuben.

Allerede onsdag ettermiddag måtte puben avvise rundt 70 personer som ønsket å booke bord, forteller Davanger.

Landslagets offisielle supporterklubb, Oljeberget, starter festen på Carls i Oslo.

 Pål S. Schaathun / TV 2
SPORTSPUB: Fotballpuben i Bergen er fullbooket før landskampen. Foto: Pål S. Schaathun / TV 2

Vorspiel med Oljeberget

Bookingansvarlig på Carls, Mathias Lødøen, forteller at Oljeberget drar videre til Ullevål rundt en time før kampstart. Da blir det mer plass til dem som ikke har en billett til kampen. 

 Daniel Sannum Lauten / TV 2
OLJEBERGET: Landslagets offisielle supporterklubb lader opp på Carls før kampen. Foto: Daniel Sannum Lauten / TV 2

– Jeg tror det blir den største fotballdagen vi har hatt her, sier Lødøen.

De har ingen forhåndsbooking, bare drop-in, siden pågangen er stor. Baren har en kapasitet på rundt 750 personer.

– Det har vært veldig bra stemning under de andre kvalifiseringskampene. Under Italia-kampen der Norge vant 3–0 var det helt euforisk stemning her, sier Lødøen og legger til et lite forbehold:

 Lise Åserud / NTB
3-0: Seieren over Italia skapte euforisk stemning, forteller bookingansvarlig på Carls. Norge møter Italia til returoppgjøret og siste kamp i kvalifiseringen søndag. Foto: Lise Åserud / NTB

– Resultatet har selvfølgelig mye å si, men at det blir en av de beste fotballdagene vi har hatt, det tror jeg.

Her er noen av stedene du kan se Norge mot Estland:

Oslo

Carls

Pokalen Parkveien og Vulkan

Dubliner

The Wild Rover

Laboratoriet

Magneten Pub

Proud Mary

BOX Oslo

Heidis Bier Bar

Bergen

Trondheim

Three Lions English Pub

Stavanger

Fiskepiren

Tromsø

Obs: Listen er ikke uttømmende.
Kampen kan du også se på TV 2 direkte, eller strømme på TV 2 Play.

Read Entire Article