Den brasilianske fotballstjernen Neymar (33) skal spille for Santos i hvert fall ut 2025. Det ble klart tirsdag.
33-åringens kontrakt med klubben gikk i utgangspunktet ut i sommer, men nå har partene blitt enige om en forlengelse på et halvt år.
Samtidig er ikke Neymar fremmed for å fortsette i klubben etter utgangen av året.
– Jeg tok en avgjørelse og lyttet til hjertet mitt. Santos er ikke bare mitt lag, det er hjemme mitt, røttene mine og min historie. Det var her jeg som gutt ble til mann, og jeg er elsket, sier Neymar.
Den dribleglade kantspilleren slo tidlig gjennom da han forlot Santos til fordel for Barcelona. Også der gjorde han det bra før overgangen til PSG sommeren 2017. Etter det har skader og misnøye spolert det som kunne blitt en helt enestående karriere. (NTB)