Inger L. Andreassen
Stavanger
Publisert: Publisert:
Nå nettopp
Debatt
Dette er et debattinnlegg. Innlegget er skrevet av en ekstern bidragsyter, og kvalitetskontrollert av Aftenbladets debattavdeling. Meninger og analyser er skribentens egne.
DEBATT: Jeg leste at John Petter Hernes har besøkt sykehjem og han uttaler at det som går igjen, er at det ikke finnes flere folk å ansette. Og at vi derfor ikke kommer unna at pårørende må sørge for det vi kan kalle krydderet i hverdagen.
Jeg har min mor på Tasta sykehjem, og fikk av de ansatte der opplyst at kommunen skal spare penger, og kvittet seg med innleid ekstra -personell. Har ikke Hernes fått dette med seg?
En av konsekvensene for de gamle er at middagen nå serveres klokken 13:00 i stedet for klokken 16:00 slik det var før de kvittet seg med arbeidsfolk. Jeg er imidlertid svært fornøyd med Tasta sykehjem, fantastiske ansatte. Men jeg synes synd på dem som føler at de ikke strekker til.
Publisert:
Publisert: 15. mai 2025 17:18