MLS-lag må betale erstatning etter at Messi ble programhelt

6 hours ago 4



3. mars 2026 kl. 23:43

Trump til Politico: – Bryr meg ikke om hvorvidt Iran deltar i VM

USAs president Donald Trump sier til nettstedet Politico at han gir blaffen i om Iran deltar i sommerens fotball-VM.

Iran var det første laget som kvalifiserte seg til sluttspillet i USA, Mexico og Canada, men det er også det eneste kvalifiserte land som ikke er representert på et planleggingsmøte for deltakernasjonene i Atlanta denne uken.

Det har ført til økt spekulasjon om hvorvidt Iran vil sende et lag til sluttspillet etter helgens angrep mot landet, og om USA i så fall vil slippe iranske ledere inn i landet.

– Jeg bryr meg virkelig ikke om hvorvidt de deltar, sa Trump i et eksklusivt intervju med Politico tirsdag.

– Iran er et beseiret land. De er helt på felgen.

Iran er trukket i gruppe med New Zealand, Belgia og Egypt og skal etter planen spille sine kamper på USAs vestkyst i Inglewood (ved Los Angeles) og Seattle.

Dersom USA og Iran begge blir nummer to i sin gruppe, møtes de ifølge VM-oppsettet i 16-delsfinale i Arlington, Texas 3. juli.

– Det som er sikkert er at etter dette kan vi ikke se fram mot VM med håp, sa Irans fotballpresident Mehdi Taj til det iranske sportsnettstedet Varzesh3 etter at USA og Israel i helgen angrep landet. (NTB)

En person sitter i en gylden stol i et rom med formelle vegger og dekor. Det er synlig en amerikansk flaglapp på jakkeslaget. Personen har en rekke detaljer knyttet til antrekket, og sittende stilling kan indikere en samtale eller møte. Omgivelsene gir et inntrykk av en offisiell setting. (Bildebeskrivelsen er laget av en KI-tjeneste)

Foto: Mark Schiefelbein / AP,NTB
Read Entire Article