Minst 49 palestinere er drept i nye israelske angrep på Gazastripen siden fredag kveld, opplyser helsepersonell.

Den siste bølgen av angrep startet fredag kveld og fortsatte gjennom natten og ut i morgentimene lørdag.
Tolv mennesker ble drept i et luftangrep ved Palestina stadion i Gaza by der mange internt fordrevne har søkt tilflukt.
Idrettsstadionet var før krigen hjemmebanen til det palestinske fotballandslaget.
Åtte andre ble drept i angrep mot leiligheter i Gaza by, opplyser helsepersonell ved Shifa-sykehuset som tok imot de drepte.
Seks andre ble drept i et israelsk luftangrep mot et telt med internt fordrevne palestinere i Mawasi, sør i Gaza, ifølge sykehuset.
Våpenhvile
Det siste døgnet er 81 mennesker drept og 422 såret, ifølge en oppdatering av Helsedepartementet på Gaza.
USAs president Donald Trump hevdet fredag at det kan komme i stand en våpenhvileavtale om få dager, men dette bekreftes verken fra israelsk eller palestinsk side.

– Vi jobber med Gaza og prøver å få situasjonen under kontroll, sa Trump til journalister i Det hvite hus.
– Jeg tror at vi i løpet av neste uke vil få noe på plass, sa han.
Barn og kvinner
Israel brøt den siste våpenhvilen i mars og har siden trappet opp angrepene på Gazastripen.
Minst 56.000 mennesker er ifølge palestinske helsemyndigheter drept i angrepene, over halvparten av dem barn og kvinner.
Tallet på drepte er trolig langt høyere ettersom tusenvis er savnet og fryktes å ligge begravd i ruinene av bombede bygninger.