Akkurat nå
Bilder viser en omfattende brann i et drivstoffanlegg i området.
Det er et drivstoffanlegg få kilometer fra Engels-flybasen som er angrepet, viser bilder og videomateriale Aftenposten har geolokalisert.
Drivstoffanlegget består av 56 store drivstofftanker. Bildene viser en stor brann i anlegget.
Den ukrainske generalstaben bekrefter angrepet, og sier at de har truffet minst tre drivstofftanker, skriver Kyiv Independent.
SaratovSaratovSaratov er et fylke (oblast) i Russland.-guvernør Roman Busargin bekrefter at det brenner i en «industriell virksomhet» i området.
Engels-basen har i mange år vært hovedbase for Russlands strategiske bombefly, som jevnlig brukes til å gjennomføre missilangrep mot sivile mål i Ukraina.
Natt til fredag ble fire mennesker drept da Russland angrep Kyiv.
Angrepet skjer få dager etter at Ukraina gjennomførte et omfattende droneangrep mot flere russiske flybaser inne i Russland, og ødela en rekke av Russland viktigste strategiske bombefly.
Ifølge Kyiv Independent har Ukraina det siste døgnet også angrepet en russisk missilbase i Bryansk.