Lilleberg med assist da Lightning vant jevn NHL-kamp
Emil Lilleberg sto for pasningen til målet som ga Tampa Bay Lightning utligning og overtidsspill mot Edmonton Oilers. Lightning vant 2–1.
Kampen ble spilt i Florida torsdag kveld. De canadiske gjestene ga den norske ishockeyproffens lag en kalddusj med et mål av Trent Frederic etter bare 1.32 i første periode.
Først med drøyt to og et halvt minutt igjen av tredje og siste periode kom utligningen. Emil Lilleberg og J.J. Moser sørget for forarbeidet, før Nick Paul nærmet seg målet og satte pucken over skulderen på målvakt Calvin Pickard.
Avgjørelsen kom etter 1.32 i overtidsspill, med en scoring av Jake Guentzel.
Emil Lilleberg står bokført med to mål og to målgivende pasninger så langt denne sesongen. Han fikk 21 minutter og 32 sekunder på isen torsdag. (NTB)
Strømbrudd ga stans i Mesterliga-oppgjør
Med seks minutter igjen av de første 45 minuttene i Mesterliga-oppgjøret mellom Chelsea og Barcelona, ble det full stans i spillet.
Det var svarte skjermer overalt, både hos BBC 2, Disney + og på pressetribunen på grunn av et lokalt strømbrudd på Stamford Bridge.
Mens det ble jobbet på spreng for å rette feilen, ble spillerne stående igjen ute på banen og avvente det hele.
Dommer Tess Olofsson forklarte spillerne at heller ikke radiokommunikasjonen mellom kamplederne fungerte.
Det tok seks-syv minutter før oppgjøret ble satt i gang på nytt. 1-1 ble sluttresultatet i London.
Caroline Graham Hansen startet oppgjøret på høyre kant for Barcelona. Hun forlot banen et kvarter før slutt. Martine Fenger var ubenyttet reserve for gjestene.
Leuven-Roma endte 1-1, mens Bayern München slo Paris St. Germain 3-1 i de øvrige oppgjørene, torsdag kveld.
Solid Ventura-start i skjebneturnering
Kristoffer Ventura spiller med kniven på strupen på PGA-tourens siste turnering denne sesongen. Fem slag under par på dagens åpningsrunde holder til en foreløpig delt 23. plass, fem slag bak lederne på -10.
Før den viktige turneringen i USA lå nordmannen på en 116. plass i PGA-touren sammenlagt. Han er dermed avhengig av en topplassering for å komme seg inn blant de 100 beste, som får fulle spillerettigheter også neste sesong.
Viktor Hovland er fra før sikret spill på golfens øverste nivå neste år, etter å ha blitt nummer 12 sammenlagt i årets sesong. Med seg får han Kristoffer Reitan, som kvalifiserte seg gjennom strålende spill på Europatouren.
Turneringen Ventura spiller denne helgen er en del av PGA-tourens høstsesong, hvor det i stor grad handler om å sikre seg spillerettigheter til neste års sesong.
Skulle han vinne denne helgen, vil han ikke bare sørge for tre nordmenn med fulle spillerettigheter neste år. Da stikker han også av med snaut 13 millioner kroner.

















English (US)