Klinikkdirektør: Fastslår at Arendal skal ha et fullverdig akuttsykehus

2 hours ago 1



Sørlandet sykehus Arendal er et stort akuttsykehus og skal også være et stort akuttsykehus i fremtiden.

Det sier konstituert klinikkdirektør Susanne Hernes etter påstander og frykt for at gastrokirurgisk avdeling på sikt blir lagt ned.

Fungerende ordfører i Arendal Inger Brokka de Ruiter (SV) reagerer sterkt på at sykehuset vil redusere åpningstidene til gastrokirurgisk avdeling, og frykter nedleggelse av denne avdelingen på lang sikt.

Sørlandet sykehus Arendal opplyste i går at sykehuset har utfordringer rundt pasientsikkerheten ved operasjoner på grunn av mye bruk av vikarer.

Sykehuset sliter også med å ansette faste kirurger på gastroavdelingen.

– Vi har problemer med å dekke en vaktlinje som er gastrokirurgi, som er de som bærer akuttkirurgien og traumebehandlingen ved sykehuset, sier Hernes.

Hun sier sykehuset i Arendal håper å få ansatt kirurger ved gastroavdelingen raskt.

– Vi har flere vi er i dialog med og vi håper å få ansatt noen i løpet av ikke så lang tid.

Read Entire Article