Kilde gjør comeback i morgen

1 hour ago 1



Aleksander Aamodt Kilde er tilbake i verdenscupen i super-G-rennet i Copper Mountain torsdag.

 Cornelius Poppe / NTB

Publisert: 26.11.2025 19:08

Det opplyser han i et Instagram-innlegg.

– OK, folkens. Ting har gått litt bedre enn forventet, så jeg hopper litt fram og gjør comeback i morgen. Jeg kan ikke vente med å være tilbake på startstreken, skriver Kilde.

– Mørket er bak meg nå, sier han i videoen.

Det vil torsdag være 684 dager siden Kilde falt stygt i like før målgang i utforrennet i Wengen i Sveits. Han pådro seg da et dypt kutt i leggen og en skade i skulderen, og siden har han ikke konkurrert.

– Det er fantastisk å ha Aleks tilbake etter en så krevende skadeperiode, og vi gleder oss til å se han på startstreken i Copper i morgen, sier sportssjef Claus Johan Ryste i en uttalelse.

Alpinstjernen åpnet tidligere i uken for at comebacket kunne komme i torsdagens super-G-renn, men han ville ikke fastslå det.

– Det er nok lurt at jeg tar en avgjørelse kvelden før. At jeg kjenner at da er det «all in». Så har jeg også muligheten til å «trekke ut kontakten», forklarte Kilde på et digitalt pressetreff mandag.

– Copper Mountain har vært en «kanskje» veldig lenge. Men jeg har fortsatt lyst til å gi det en sjanse, og hvis jeg kommer til onsdag og kjenner meg klar, kommer jeg til å ta den beslutningen, fortsatte alpinstjernen.

Slik ser herrealpinistenes program ut i USA de kommende ukene:

* 27/11: Super-G i Copper Mountain

* 28/11: Storslalåm i Copper Mountain

* 2/12 og 3/12: Utfortrening i Beaver Creek

* 4/12: Utfor i Beaver Creek

* 5/12: Utfor i Beaver Creek

* 6/12: Super-G i Beaver Creek

* 7/12: Storslalåm i Beaver Creek

Read Entire Article