Italia reagerer og resignerer: – Knust

1 hour ago 1



Italia håper på et mirakel, meldte italiensk sportspresse da Norge slet mot Estland. Men så var det slutt.

Foto: Bjørn S. Delebekk / VG
  • Bjørn S. Delebekk (foto), VG

Publisert: 13.11.2025 19:53

– Et sjokk hvis vi ikke vinner. Vi er for gode til ikke å vinne den kampen her, meldte Egil «Drillo» Olsen før Norge-Estland på Ullevaal.

I Italia var et norsk feilskjær det som skulle til, for å ha en liten mulighet til å gå direkte til fotball-VM kommende sommer.

Det ble med det lille håpet. Alexander Sørloth og Erling Braut Haaland våknet i tide..

https://@vgno/vgtv-stories?playlistId=hvEMB9t8erVo925UM1VHoKmI

Vertene presser på. Italia håper på et mirakel, skrev Corriere dello Sport etter en frustrerende første omgang på Ullevaal.

Litt senere:

Sørloth stanger inn 1–0 etter 50 minutter – Italia klamrer seg til håpet om et mirakel.

1 av 6Foto: Bjørn S. Delebekk / VG

Sørloth stuper inn 2–0 med hodet – etter et perfekt innlegg fra Ryerson, meldte konkurrenten Gazzetta dello Sport.

Og:

Dobbel Sørloth, så Haaland – alt på seks minutter. Gjestene fullstendig knust.

Og til slutt:

Firemålsshow av hjemmelaget.

For første gang siden 1998 skal Norge delta i et fotball-VM, med et lite forbehold:

Tallknuserner til Norsk Regnesentral mener at det nå er 99,9 prosents sjanse for at Norge går til fotball-VM. Bare oppgjøret mot Italia på San Siro i Milano søndag gjenstår.

Skal du feire i kveld?

Ja, er godt i gang!

Blir egenmelding i morgen.

Senga kaller!

Italia møter Moldova på bortebane senere i kveld, klokken 20.45.

Read Entire Article