Hovland briljerte – snuste på rekordrunde i verdens største turnering

6 hours ago 1



Manchester City fortsetter jakten på Arsenal og ligagullet.

Søndag vant City 3-0 borte mot Chelsea.

«Ser dere på, Arsenal?», lød det taktfast fra Man City-fansen.

Da sto det allerede 3-0 og de hadde trolig skrudd av.

Arsenal led et sjokktap hjemme mot Bournemouth lørdag, og Manchester City fikk en gyllen mulighet til å ta innpå ligalederen.

Med seier ligger City nå seks poeng bak Arsenal, og det med en kamp mindre spilt. Arsenals ledelse i målforskjell er nå nede i tre mål.

Neste søndag møtes de to til gullkamp på Etihad.

– Vinner vi, så er vi med helt til slutt. Taper vi, så vinner Arsenal ligaen, sier Pep Guardiola i et intervju med Viaplay.

– De lekte seg til 3-0, fastslår Nils J. Semb i Viaplay-studio.

Erling Braut Haaland ble passet godt på av Chelseas midtforsvar i 1. omgang, men slapp til med en stor mulighet rett etter pause. Jorrel Hato blokkerte i siste liten.

Nordmannen bant opp to Chelsea-forsvarere da Nico O'Reilly headet inn City-ledelse.

Rett etter kom mål nummer to da midtstopperen Marc Guehi scoret etter Rayan Cherkis magiske pasning.

3-0 kom ved Jeremy Doku, som med feiringen også formidlet at det er barn på gang.

Haaland slo til med hat trick da City smadret Liverpool i FA-cupen for ei drøy uke siden. Denne gang jublet han for andre målscorere på laget.

– Han har flere og flere bidrag til laget, sier Viaplay-ekspert Lars Tjærnås på sendingen.

Read Entire Article