Her avslører han babynyhet

1 hour ago 3



Nyhetssenter Nordland

Grafikk: NRK
  • 18. februar 2026 kl. 21:41

    Avslører at han skal bli far med en drømmescoring

    Bodø/Glimts Sondre Brunstad Fet sendte hjemmelaget i ledelsen 20 minutter inn i Mesterligakampen mot Inter.

    – Det er helt utrolig. For en scoring de varter opp med også. Det er lekre detaljer, det er flikker, det er Kasper Høgh med assisten, via hælen, til Sondre Brunstad Fet som fosser inn i 16-meteren. Han setter den så lekende lett forbi, Yann Sommer, sier Carl Erik Torp, fotballekspert i NRK.

    Etter scoringen feiret Brunstad Fet med en tommeltott i munnen, samtidig som han la ballen under drakta.

    Det er en velkjent feiring blant fotballspillere for å annonsere at de skal blir foreldre.

    Brunstad Fet giftet seg med barndomskjæresten Olivia Helgesen i 2023 etter nesten ti år som kjærester. Paret fikk sin første datter i 2024.

    Foto: Mats Torbergsen / NTB
  • 18. februar 2026 kl. 21:35

    Ambulanse havnet i elva under utrykning

    Nødetatene rykker ut til et trafikkuhell i Lavangen i Troms.

    Det melder politiet i Troms.

    – En ambulanse under utrykning har kjørt av veien og havnet i Spanselva. Ingen alvorlig personskade, skriver operasjonsleder Christian Andreassen.

    Politiet opplyser at det ikke var pasient i ambulansen da uhellet inntraff.

    Uhellet skjedde på fylkesvei 84 i Spansdalen.

  • 18. februar 2026 kl. 20:37

    Dette har du aldri sett før en mesterligakamp

    I dagene før mesterligakampen mellom Bodø/Glimt og Inter har snøen lavet ned i Bodø. Inne fra stadion ble det ryddet vekk tonnevis med snø, som ble dumpet utenfor stadion.

    Før avspark onsdag kveld sørget flere unge fotballsupportere for å utnytte seg av nettopp det.

    Da NRK var utenfor stadion under en time før avspark akte både italienere og nordmenn ned de flere meter høye snødungene.

    Snart venter kveldens andre store høydepunkt når Bodø/Glimt tar imot det italienske storlaget Inter. Kampstart er klokken 21.

    Det er ikke ventet snøbyger under kampen onsdag kveld, opplyste Meteorologisk institutt til NRK tidligere denne uka.

    Snødunger utenfor Aspmyra før Glimt-Inter.

    Foto: Marius Eriksen Guttormsen / NRK
  • 18. februar 2026 kl. 19:45

    Bodø/Glimt møter Inter i Mesterligaen – slik starter lagene

    Onsdag kveld gjester den italienske stormakten Inter Aspmyra.

    Slik starter Bodø/Glimt i Mesterliga-oppgjøret:

    Haikin – Sjøvold, Gundersen, Bjørtuft, Bjørkan – Evjen, Berg, Fet – Blomberg, Høgh, Hauge.

    Det er en blåkopi av laget som startet Mesterliga-oppgjøret mot Atlético Madrid i slutten av januar.

    Inter stiller med følgende lag:

    Sommer – Bastoni, Acerbi, Akanji – Augusto, Barella, Sucic, Mkhitaryan, Darmian – Esposito, Martinez.

    Kampen begynner 21.00 og sendes på TV 2 Play. Hør den på NRK Sport på radio.

    Berg

    Foto: Thomas Andersen / NTB
  • 18. februar 2026 kl. 18:15

    Utsolgt for Glimt-skjerf før Mesterligakampen

    Onsdag kveld møter Bodø/Glimt det italienske storlaget Inter på Aspmyra.

    Kampen er første sluttspillkamp i Mesterligaen.

    Mange gulkledde Glimt-fans skal opp til Aspmyra for å se den historiske kampen. Hver gang Bodø/Glimt scorer er det tradisjon at fansen veiever med det gule skjerfet sitt som feiring.

    Men hvis du ikke allerede har skjerfet klart kan det være for sent. På Bodø/Glimt shopen er det utsolgt for de populære skjerfene.

    Glimt shopen er tom for Glimt skjerf før kampen mot Inter.

    Faksimile: Skjermdump Glimt.no
  • 18. februar 2026 kl. 16:19

    Marthe Kråkstad Johansen ledet an til norsk stafettbronse i OL

    Marthe Kråkstad Johansen og det norske stafettlaget gikk inn til bronsemedalje under OL i Anterselva.

    Johansen satte standarden fra start med en kruttsterk førsteetappe, hvor hun leverte en tilnærmet feilfri opptreden på standplass. Dette la et solid grunnlag som gjorde at Norge kjempet i den absolutte toppen gjennom hele stafetten.

    Etter løpet la ikke Rana-løperen skjul på stoltheten over lagets prestasjon. Hun beskrev opplevelsen som skikkelig stor og la vekt på hvor artig det var å lykkes sammen med resten av jentene.

    Dramatikken var stor da OL-debutant Juni Arnekleiv fulgte opp Marthes gode start og sendte Norge i ledelsen midtveis i løpet.

    Selv om de franske kvinnene etter hvert ble for sterke og sikret gullet, kjempet Norge heroisk mot Sverige om de øvrige medaljene.

    Til slutt ble det en norsk bronse etter en intens duell mot Hanna Öberg på ankeretappen. Med fire gode etapper og trygg skyting beviser Johansen og det norske laget at de hører hjemme i den ypperste verdenseliten.

    kråkstad johansen

    Foto: Heiko Junge / NTB
  • 18. februar 2026 kl. 15:15

    Brukte mobilen under kjøring

    Politiet i Nordland melder at de har avholdt en adferdskontroll i sentrum av Svolvær.

    Resultatet av kontrollen ble fem førere med forenklet forelegg på grunn av mobilbruk under kjøring.

  • 18. februar 2026 kl. 15:04

    Væromslag til helga og flere lavtrykk kan skape gufne føreforhold

    Lavtrykk kommer inn over Norge med mildere luftmasser de neste dagene og veksler mellom snø, sludd og regn. Det kan skape utfordringer for vinterferietrafikken flere steder i landet.

    Midt-Norge har en litt utfordrende væruke og må fortsatt vente seg en god del snø. Det er allerede sendt ut flere farevarsler for dette, og disse oppdateres fortløpende.

    – Snøværet vil fortsette torsdag. Nord i Trøndelag og i sørlige deler av Nordland vil dette snøværet holde på temmelig intenst til fredag, sier statsmeteorologen.

    Nord for Helgelandskysten vil temperaturen holde seg stort sett på minussiden. Der ventes det spredte snøbyger i perioder på torsdag, før også de får litt pause fredag.

    – Lørdag begynner lavtrykkene å trekke nordover, trolig som snø. Den beste pausen lenger nord i landet ser ut til å bli på fredag, sier statsmeteorolog Julie Solsvik Vågane til NTB.

    Overgangen blir tydeligst i ytre strøk, der det først blir det litt mildt, og så blir det litt kaldt igjen.

    Vågane minner alle som skal reise om å følge godt med, også om man skal reise på annen måte en i bil.

    – Det har allerede vært litt forsinkelser i forbindelse med det snøværet vi har hatt de siste døgnene, sier hun.

    (©NTB)

    Landskapet viser en snødekt dal med en svingete elv som renner gjennom. Lange, vinterkledde fjell omgir området, og trærne er dekket av snø. I dalen er det et rødt hus synlig blant trærne, omkranset av snødekte marker. Himmelrommet er grått og overskyet, som indikerer kaldt vær.

    Foto: Benjamin Fredriksen
  • 18. februar 2026 kl. 12:52

    E6 i Sørfold åpen igjen etter å ha vært stengt i begge retninger

    Et utenlandsk vogntog har sakset og sperrer E6 i Sørfold. Det melder Statens vegvesen.

    – Vi venter på bergingsbil, som er på tur fra Bodø, sier trafikkoperatør Renate Aanes.

    Veien har vært stengt siden klokken 10.45. Det er ingen omkjøringsmuligheter og lange køer på strekningen.

    Ordfører Britt Kristoffersen Løksa i Hamarøy kommune er blant dem som står i kø mellom to tunneler.

    – Jeg har stått i kø i en halvtime, men det ser ut som vi blir stående ganske lenge. Dette er hverdagskost, men jeg blir så mektig frustrert, sier Løksa.

    Veien ble åpnet igjen i begge retninger kl. 14.45.

  • 18. februar 2026 kl. 11:49

    Nordlandsbanen åpner for trafikk i juni

    Togtrafikken forbi skredområdet ved Nesvatnet utenfor Levanger skal etter planen gjenopptas i juni 2026.

    Strekningen har vært stengt etter et omfattende skred som ødela traséen.

    For å gjenåpne raskest mulig bygges et midlertidig spor vest for den opprinnelige linjen. Arbeidet innebærer en massiv utskifting der enorme mengder leire erstattes med stein helt ned til fjellet.

    – Sikkerhet går foran alt. Det skal være trygt for både arbeidere, naboer og reisende, sier regiondirektør Kristine Jessen i Bane NOR.

    Først når togene er flyttet tilbake til et permanent spor, kan arbeidet med å reetablere E6 starte. Inntil videre benyttes midlertidige løsninger som verksted i Bodø og godsterminal på Steinkjer.

    Skredområdet ved Nesvatnet i Levanger

    Foto: Tariq Alisubh / NRK
  • 18. februar 2026 kl. 09:59

    Mistenker mørketall på ulovlig avliving av jerv

    Statens naturoppsyn (SNO) har økt sin tilstedeværelse i Trøndelag, Nordland og Troms. Årsaken er at det blant annet har blitt avdekket ulovlig avliving av jerv.

    Siden 2019 har SNO har avdekket syv tilfeller av skjult, ulovlig avliving av jerv.

    – Dette er alvorlig miljøkriminalitet som er relativt lett å skjule, og vi frykter derfor at det kan være betydelige mørketall på ulovlig felling av jerv, sier Morten Kjørstad, avdelingsdirektør i Miljødirektoratet og leder for SNO i en pressemelding.

    I denne saken fra 2019 sporet SNO en jerv som hadde blitt forfulgt av en skuter. Der jervesporene sluttet ble det funnet mye blod, men dyret ble ikke gjenfunnet. Skutersporene gikk videre. Saken er henlagt av politiet med ukjent gjerningsperson.

    Foto: Statens naturoppsyn / Miljødirektoratet
  • 18. februar 2026 kl. 09:34

    Turistbuss kjørte av E10 i Lofoten

    En turistbuss med 25 passasjerer har kjørt av veien på E10 ved Knutstadheia i Vestvågøy. Sjåføren er utenlandsk og har selv bestilt bilberging.

    Ingen er skadet som følge av ulykken, men på grunn av mye snø har passasjerene problemer må å komme seg ut av bussen.

    Nødetatene er på stedet og bussen er helt av veien. Det kan være vanskelig å komme seg forbi bussen, opplyser politiet.

  • 18. februar 2026 kl. 08:03

    Henningsvær isolert etter snøskred

    Fylkesvei 816 ved Nøkkeløya i Vågan kommune er stengt som følge av et snøskred.

    Det er ingen omkjøringsmuligheter noe som betyr at Henningsvær er isolert.

    Vegvesenet har folk på vei til stedet for å starte oppryddingsarbeidet. Skredet skal være to meter høyt og dekker hele veibanen.

    Kl. 16.15 var veien åpen igjen.

  • 18. februar 2026 kl. 07:15

    Mottok 800.000 narkokroner på konto – nå må han i retten

    En mann i 30-årene står tiltalt for å ha mottatt over 800.000 kroner som stammet fra salg av narkotika.

    Forholdene skal ha foregått over en periode på ett år. I denne perioden mener påtalemyndigheten at mannen har mottatt innebetlinger til sin egen bankkonto samt kontantinskudd på minst 800.000 kroner.

    Han er også tiltalt for å ha oppbevart over 400 tabletter som inneholdt legemiddelet Alprazolam i hagen.

    Saken skal gå i Salten og Lofoten tingrett i 13. og 14. april.

    Bodø tinghus. Salten og Lofoten tingrett.

    Foto: Marius Guttormsen
  • 18. februar 2026 kl. 06:54

    Maskin stod i brann på Børøya

    Klokken 03.25 rykket brannvesenet ut til Børøya i Hadsel kommune etter at en automatisk brannalarm hadde blitt utløst. Da brannvesenet ankom var det åpne flammer som kom fra en produksjonsmaskin.

    – Brannvesenet fikk slukket brannen og tatt maskinen ut av bygget, uttaler operasjonsleder Ina Kristin Selfors i Nordland politidistrikt.

    Det var ikke folk i bygget da brannen startet.

    Politiet oppretter sak og gjennomfører videre etterforskning i saken.

    En utbrent maskin som står ved et lokale.

    Foto: Politiet
  • 18. februar 2026 kl. 06:37

    Teneo vil kjøpe Vesterålskraft Bredbånd

    Bredbåndskonsernet Teneo vil kjøpe Vesterålskraft Bredbånd, skriver Bladet Vesterålen.

    Vesterålskraft vurderer å selge datterselskapet med base på Sortland for å frigjøre penger til investering i strømnettet.

    Teneo har ansatte i Andøy, Alta, Vågan, Hammerfest, Harstad og Stokmarknes.

    – Vi kommer ikke til å flytte arbeidsplasser fra Sortland til Stokmarknes, sier Arild Fredriksen, direktør for forretningsutvikling i Teneo til avisa.

    Vesteråleskraft Bredbånd har 6500 kunder og kan være verdt 400 millioner kroner.

  • 17. februar 2026 kl. 23:11

    Livsfarlig «besvimelseslek» har nådd Rana-skoler igjen

    Politiet og skoler i Rana slår alarm etter flere meldinger om at ungdommer forsøker å svime av med vilje. Nylig mistet to gutter bevisstheten i en skolegarderobe.

    Det melder Rana Blad.

    Trenden som var i mediebildet for ti år siden, har nå blusset opp igjen og beskrives som et «kvelningsstunt» eller «besvimelses-utfordring». Den går ut på at ungdommer hyperventilerer for så å reise seg brått opp. Målet er å fremkalle besvimelse.

    – Risikoen for hodeskader eller andre alvorlige skader er reell, særlig dersom en faller ukontrollert, advarer Petter Berg-Mortensen, seksjonsleder ved politiet i Rana til lokalavisen.

    Både Rana ungdomsskole og Gruben barneskole bekrefter at de har hatt enkelttilfeller av den farlige leken. Skolene har nå skjerpet tilsynet i friminutter og garderober for å stoppe aktiviteten.

    Politiet oppfordrer nå foreldre til å snakke med barna sine om risikoen, som i verste fall kan føre til hjertestans eller hjerneskade.

    Rana ungdomsskole avdeling Moheia

    Foto: Frank Nygård / NRK
  • 17. februar 2026 kl. 21:48

    Mowi varsler utbyttefest etter store investeringer i Nordland

    Analytikerne i Fearnley Securities spår gylne tider for Mowi-aksjonærene.

    Etter at giganten nå fullfører store prosjekter i Nordland knyttet til Nova Sea, forventes det at selskapet vil bruke langt mindre penger på utbygging og mer på utbytte til eierne. Skriver iLaks.

    I løpet av 2026 skal Mowi ferdigstille to store prosjekter i Nordland til en verdi av over 680 millioner kroner. Når disse tunge løftene er tatt, frigjøres det store summer. Analytiker Theodor Aleksander Rosenberg tror derfor utbyttet per aksje vil øke med hele 50 prosent de neste to årene.

    Dette gjør at Mowi nå fremstår som en mer attraktiv utbyttemaskin enn konkurrenter som SalMar og Lerøy. Fearnley anbefaler kjøp av aksjen og har satt et kursmål på 263 kroner.

    Hvit pappesker merket "MOWI" i en lagerbygning. Tre personer kjører palletrucker i bakgrunnen. Lageret har brune betonggulv og lyskilder i taket. Paletrackerne er røde og betjenes av personer iført blå klær og hjelm. (Bildebeskrivelsen er laget av en KI-tjeneste)

    Foto: Øyvind Berge Sæbjørnsen / NRK
  • 17. februar 2026 kl. 21:36

    Brønnøy vurderer å innføre egne sykepleierteam for å løse bemanningskrisen

    Sykepleiere i Brønnøy skal nå organiseres i egne team som kan jobbe på tvers av sykehjem og hjemmesykepleie. Det skriver Brønnøysunds avis.

    Målet er bedre bruk av kompetanse og mindre bruk av dyre vikarbyråer.

    Onsdag orienterte enhetsleder Sandra Ediassen om den nye satsingen. Ved å samle sykepleiere i team skal kommunen få bedre oversikt over oppgavene og sikre at rett kompetanse brukes der behovet er størst – enten det er på sykehjemmet eller i distriktet.

    Prosjektet starter som en test i sommer, med mål om full drift til høsten.

    Norsk Sykepleierforbund (NSF) har vært en pådriver for endringen. De håper team-organisering vil gjøre arbeidsforholdene mer bærekraftige og stoppe flukten til vikarbyråer.

    Teamene skal kunne flytte seg mellom ulike avdelinger og geografiske områder, som for eksempel Velfjord, ved behov.

    – Vi er særdeles fornøyde med at prosjektet endelig er i gang, uttaler hovedtillitsvalgt Heidi Kristin Sæthre i NSF, som mener dette er helt nødvendig for å sikre pasientsikkerheten i kommunen fremover.

    Brønnøy helsesenter

    Foto: Ole-Christian Olsen / NRK
  • 17. februar 2026 kl. 19:40

    Mulig bortfall av mobilnett i natt – kommunen setter inn ekstra tiltak

    Natt til onsdag 18. februar kan det oppstå ustabilitet og brudd i mobilnettet mellom midnatt og klokken 07:00 i Meløy.

    Dette er på grunn av planlagt arbeid, skriver Kulingen.

    Kommunen har derfor iverksatt flere beredskapstiltak for å ivareta sikkerheten.

    Hos legevakten vil det være lege fysisk til stede på legevaktkontoret gjennom hele natten.

    Ved behov for akutt hjelp kan man møte direkte opp.

    – Ring gjerne 116 117 så snart du har dekning for å melde fra at du er på vei, skriver kommunen på sine hjemmesider.

    Hjemmetjenesten styrker beredskapen, og brukere med trygghetsalarm vil få fysisk tilsyn dersom systemene svikter som følge av nettutfall.

    Kommunen oppfordrer innbyggere til å være oppmerksomme på situasjonen dersom de har behov for å kontakte nødetatene i det aktuelle tidsrommet.

    Fasade av rådhuset

    Foto: Synnøve Sundby Fallmyr / NRK

Spilles av

Hvordan velge hva du skal bli?

Neste

Read Entire Article