Nytt stygt fall i alpinsporten – pallen glapp for Vickhoff Lie i Andorra
Kajsa Vickhoff Lie kom 19 hundredeler for sent til å sikre sesongens første pallplass i super-G lørdag. Langt verre gikk det for østerrikske Ricarda Haaser.
Alpinsporten har vært rammet av flere stygge fall den siste tiden, blant dem superstjernen Lindsey Vonns svært stygge rundkast under OL i Milano og Cortina.
I lørdagens verdenscuprenn i super-G i Soldeu gikk østerrikske Haaser over ende fra startnummer 23. Hun ble liggende igjen i snøen etter smellen og fikk raskt medisinsk tilsyn.
– Det så ikke bra ut. Det er mange som er på plass og hjelper henne. Vi får håpe hun får den hjelpen hun trenger, sa Viaplay-ekspert Kristina Riis-Johannessen.
– Det å ganske stygt ut. Det er en grunn til at vi ikke får se dette på nytt. Det trenger vi ikke, fortsatte hun.
Haaser ble etter hvert fraktet ned i målområdet på båre. Den østerrikske kjøreren var da bevisst og beveget på seg på båren.
Kajsa Vickhoff Lie kom seg til mål i Andorra og leverte en solid runde. I mål var hun nummer fem. Opp til sveitsiske Corinne Suter på tredjeplass skilte det bare 19 hundredeler.
Ingen kunne gjøre noe med tyske Emma Aicher. Hun tok seieren og hadde 88 hundredeler til gode på newzealandske Alice Robinson på andreplass.
Marte Monsen og Inni Wembstad kjører på et senere startnummer.
Lørdagens løype var av den vriene sorten. Sju av de 30 første kjørte ut.
(©NTB)
HamKam-keeper fikk norsk pass
HamKam-keeper Marcus Sandberg har fått norsk statsborgerskap. Han er opprinnelig svensk.
Det er fotballklubben fra Hamar som i sine mediekanaler opplyser om Sandbergs nye pass.
Sandberg skal ha fått bekreftelsen på det norske statsborgerskapet i forrige uke.
Nyheten betyr at Sandberg ikke lenger er en del av en utlendingskvoten som alle norske klubber må forholde seg til.
HamKams sportssjef Jørgen Bjørn oppgis å ha visst om Sandbergs ønske om norsk pass en stund.
– Marcus og jeg har hatt dialog om dette over en lengre periode. Det gir oss litt mer fleksibilitet med tanke på utenlandskvoten. Marcus har over tid blitt en ekte hamarkamerat og er en enormt viktig lederskikkelse for oss og kulturen vår. Nå har vi en av de aller beste keeperne med norsk pass, smiler Bjørn.
(©NTB)
Syk Michelsen må droppe Falun-renn – erstattes ikke
Byåsen-løper Even Solem Michelsen kommer likevel ikke til start i helgens verdenscuprenn i langrenn i svenske Falun. Han har blitt syk.
Det er Norges Skiforbund som lørdag morgen opplyser om forfallet til Michelsen.
Trønderen erstattes ikke den norske troppen som følge av at han har sikret seg Falun-billett via gode prestasjoner i Skandinavisk Cup.
Michelsen opplyses å ha pådratt seg en lett forkjølelse.
Byåsen-løperen skulle ha gått både lørdagens sprint og søndagens 20 kilometer med skibytte i Sverige. (NTB)














English (US)