Haaland etter sjokk-tapet mot Bodø/Glimt: – Flaut

2 days ago 4



Bodø/Glimt – Manchester City: 3–1

Man måtte omtrent gni seg i øynene da Bodø/Glimt banket inn mål etter mål mot Manchester City på Aspmyra.

– Dette kommer til å stå med gullskrift i norsk fotballhistorie, konstaterte NRKs ekspert Carl-Erik Torp etter kampen.

Gultrøyene sikret seg sin første Mesterliga-seier noensinne. Likevel var det iallfall én nordmann som var skuffet i Bodø tirsdag kveld.

– Det er bare å beklage til hver eneste City-supporter og de som reiste hit i dag. Til syvende og sist er dette flaut, sier Erling Braut Haaland til TNT Sports etter kampen.

Erling Braut Haaland på Aspmyra stadion under mesterligakampen mellom Bodø/Glimt og Manchester City

TAP: Haaland og lagkameratene reiser tilbake til England med null poeng.

Foto: Ola Helness / NRK

Haaland sier også at de gjorde sitt beste, men at det var noe som manglet.

Til TV 2 uttaler spissen at han har sett mange Bodø/Glimt-kamper og at det ikke er lett å komme til Aspmyra.

– Det er fullt fortjent at Bodø vinner. Det er ikke godt nok. De spiller fantastisk fotball. Jeg vet ikke hva vi kan gjøre annerledes, vi gjør vårt beste. Vi starter bra før det første målet, så scorer de igjen, sier Haaland til TV 2.

Målfest

Jubelen sto tidlig i taket etter to raske Glimt-scoringer mot Haaland og Co.

  • 22 min.: Ole Didrik Blomberg la ballen inn til Høgh på bakerste stolpe, som stanget inn 1–0 til gultrøyene.
  • 24 min.: Glimt kontret på ny, og igjen var Høgh alene med keeper. Han bredsidet ballen iskaldt forbi Donnarumma i City-målet

Kasper Høgh jubler

TOMÅLSSCORER: Kasper Høgh sendte Aspmyra til himmels.

Foto: Andrew Boyers / Reuters / NTB

Og andreomgang skulle ikke bli mindre målrik enn den første

  • Like før timen var spilt banket Jens Petter Hauge ballen i krysset til 3–0.
  • Bare minuttet senere var Rayan Cherki farlig frempå og reduserte for Manchester City.

Men bare minutter etter reduseringen dro Rodri på seg to kjappe gule kort og måtte gå i dusjen. Dermed må City fullføre kampen med én mann mindre.

en person som holder en fotballball

SÅ RØDT: Rodri fikk ikke fullføre kampen på norsk jord.

Foto: Ola Helness / NRK

Bodø/Glimt sto før tirsdagens kamp med ett poeng på hjemmebane i Mesterligaen. Det kom mot Tottenham i første hjemmekamp. Samtidig hadde klubben kapret dobbelt så mange på bortebane.

Bodø/Glimt er med tirsdagens seier oppe i seks poeng i Mesterligaen, og på skuddhold til avansement før siste kamp mot Atlético Madrid neste uke.

For Manchester Citys del betyr tapet på Aspmyra at de fortsatt ikke kan innkassere en direkteplass videre i turneringen.

Publisert 20.01.2026, kl. 19.14 Oppdatert 20.01.2026, kl. 22.20

Read Entire Article