Gaza: Fire av seks drepte journalister var ansatt i Al Jazeera

13 hours ago 2



Det var fire Al Jazeera-journalister og to frilansere som ble drept i et israelsk luftangrep i Gaza søndag, opplyser den arabiske TV-kanalen.

Al Jazeera-korrespondent Anas al-Sharif ble gravlagt i Gaza by mandag. Foto: Jehad Alshrafi / AP / NTB

Publisert: 13.08.2025 10:39

Tidligere har Al Jazeera opplyst at fem av deres ansatte ble drept. Dette ble tirsdag korrigert til fire ansatte: Korrespondentene Anas al-Sharif og Mohammed Qreiqeh, og TV-fotografene Ibrahim Zaher og Mohammed Noufal.

I tillegg ble frilanserne Moamen Aliwa og Mohammad al-Khaldi drept i luftangrepet på et pressetelt nær Shifa-sykehuset i Gaza by.

Tidligere hadde Al Jazeera oppgitt at Aliwa var en av deres ansatte.

Det israelske militæret (IDF) hevder at Anas al-Sharif var en terrorist med tilknytning til Hamas. Al Jazeera har kalt disse beskyldningene grunnløse.

IDF har bekreftet at de rettet et målrettet angrep på Sharif i presseteltet ved sykehuset.

Read Entire Article