Fortsetter storformen: – Har overrasket meg

3 hours ago 2



Frisk Asker vant toppoppgjøret mot Stavanger Oilers. Erik Follestad er imponert over serielederens pangstart på sesongen.

 Follestad hadde tippet Frisk Asker på fjerdeplass i TV 2s EHL-tabelltips. Nå topper Frisk tabellen, og ser ikke ut til å stoppe vinnerformen med det første. Foto: Paul Kleiven / NTB
  • Benjamin Kvaale, VG

    Benjamin Kvaale, VG

Publisert: 20.11.2025 20:07 | Oppdatert: 20.11.2025 20:58

– De har overrasket meg.

Det sier Follestad om Frisk Askers start på EHL-sesongen.

Frisk leder EHL foran tittelutfordrerne, Vålerenga, Stavanger Oilers og Storhamar.

Det gjør de med færre importspillere, og lavere budsjett enn de nevnte lagene.

– Jeg vil jo si at de har den desidert beste norske stammen. Men da har de jo også brukt opp pengene sine, så de kan ikke hente noe særlig med importer da. Sånn som det ser ut nå, så har det vist seg å funke bra. De får veldig mye ut av pengene de har, sier Follestad.

Erik Follestad

Hockeyekspert i TV 2 og askerbøring.

De har sluppet inn færrest mål i ligaen, og fremover på banen har særlig to enkeltspillere stått frem.

Tobias Lindström og Michael Haga har 26 poeng hver på henholdsvis 15 og 18 spilte kamper denne sesongen.

– De har innfridd så til de grader. Michael ser kanskje like bra ut som han gjorde tidligere i fjor. Tobias Lindström synes jeg nesten ser bedre ut enn han gjorde i fjor. De bærer mye av laget, sier Follestad.

 Lindström er toppscorer i EHL, med 15 mål så langt i høst. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Vålerenga leder hjemme mot Sparta Sarpsborg og ligger nå fem poeng bak serielederen.

– Jeg synes de ser bra ut. Ken Andre Olimb kommer tilbake om ikke alt for lenge, da får du en klassespiller som ikke tar plass på importkvota, poengterer Follestad.

Den tidligere Vålerenga-spilleren tror det kommer til å bli svært jevnt mellom lagene som ligger i toppen.

– Jeg tror racet om seriegull, og NM-gull er helt åpent mellom de fire, sier han.

Hvem vinner NM-gullet til våren?

Frisk Asker!

Vålerenga!

Storhamar!

Stavanger Oilers!

Noen andre!

– Jeg tror Storhamar har mer å komme med, nå er de ferdige i CHLCHLChampions Hockey League., de får tilbake litt skada spillere. Så tror jeg Stavanger kommer til å handle. Det er spennende, fortsetter Follestad.

Read Entire Article