FBI-sjef fikk kjeft av Trump etter OL-feiring

4 hours ago 4



NBC:

USAs president skal ha hatt lite til overs for det som skjedde i garderoben.

FIKK BEKSJED: Donald Trump skal ha gitt klar beskjed til FBI-sjefen om hva han mener om gull-feiringen hans, ifølge NBC. Foto: Andrew Caballero Reynolds / AFP / NTB / Skjermdump X

Publisert 28.02.2026 03:08

Det var søndag 22. februar at USAs ishockeylag stakk av med en etterlengtet gullmedalje da at de tok seieren over Canada i årets OL. 

Etter seieren gikk veien videre inn i garderoben. Dit var det flere enn kun gullvinnerne som tok turen.

I en video spredt på X kan man se FBI-sjef Kash Patels våte feiring med de ferske vinnerne. 

Patel styrter en øl og slår hardt i et bord mens det runger allsang og rop i garderoben. 

På ett tidspunkt har Patel på seg en av ishockeyherrenes gullmedaljer. 

Videoen har høstet godt med kritikk etter finalen. Mange har lurt på hvorfor FBI-sjefen i det hele tatt var til stede i garderoben. 

Se klippet i videovinduet under: 

Nå skal Patel også ha fått høre det av presidenten selv. 

Likte ikke det han så

Ifølge kildeopplysninger til mediehuset NBC, skal USAs president ha gitt beskjeden personlig. 

Trump, som ikke drikkeralkohol, skal ha sagt til Patel at han var skuffet over feiringen. 

Presidenten skal også ha uttrykt misnøye med at FBI-sjefen reiste med et regjeringsfly på turen til Milano.

 Jonathan Ernst / Reuters / NTB
EGEN FEIRING: Her er både Trump og Patel til stede i Det ovale kontor like etter hockeyseieren. Foto: Jonathan Ernst / Reuters / NTB

NBC har spurt om en kommentar fra FBI, men de har nektet å svare på om FBI-sjefen har fått tilsnakk av presidenten. 

Heller ikke Det hvite hus har mye å legge til. 

I stedet retter de fokuset mot «den synkende kriminalitetstrenden» i USA, og sier at Trump har full tillit til administrasjonen. 

Sier det var jobbtur 

FBI-sjefen har sagt at han var på en offisiell reise i Italia – ikke bare for å være tilskuer under OL, men også for å møte italiensk politi og amerikansk sikkerhetspersonell som sørget for sikkerheten under sportsarrangementet. 

Men Patels Italia-tur fant sted i en travel periode for FBI. Mange mener det var et dårlig tidspunkt å reise til Milano. 

 Alessandro Garofalo / Reuters / NTB
Foto: Alessandro Garofalo / Reuters / NTB

For samtidig drøftet president Trump og hans rådgivere forberedelser til et mulig angrep på Iran, og søndag opplyste Secret Service at politiet hadde skutt og drept en inntrenger ved Mar-a-Lago, Trumps residens i Florida.

Etter at Patel tiltrådte som FBI-sjefen i februar 2025 har han blitt kritisert for å blande offentlige og private turer. Mange frykter også at Patel ikke tar stillingen sin seriøst nok.

Kritikken går også ut på at FBI-sjefen ved flere anledninger har blitt sett sammen med sportsutøvere og kjendiser, og at timeplanen til FBI endres. 

 Mandel Ngan / AFP / NTB
PÅ BRYTEKAMP: Her sitter Kash Patel, Donald Trump og Elon Musk blant publikum under en UFC-kamp i april 2025. Foto: Mandel Ngan / AFP / NTB

Ifølge NBC skal antall orienteringsmøter i uken ha blitt kuttet kraftig ned etter at Patel tok over. 

Patel har tidligere blitt gransket for bruk av et FBI-fly, på reiser som fremstår som private. 

 Etter at videoen fra garderoben gikk viralt, tok FBI-sjefen bladet fra munnen og skrev  dette på X:

– For de svært bekymrede mediene – ja, jeg elsker Amerika og ble veldig ydmyk da vennene mine, de nybakte gullmedaljevinnerne fra Team USA, inviterte meg inn i garderoben for å feire dette historiske øyeblikket med gutta – det største landet og den største sporten i verden. 

Read Entire Article