Politiet har kontroll på en person som er siktet for å ha startet en brann på et asylmottak i Vegårshei i Agder. En person kan ha fått i seg røyk.
Publisert: 17.07.2025 05:39
Meldingen om brannen kom klokka 1.27 natt til torsdag. Rundt et kvarter senere meldte de at brannen var slått ned.
Agder politidistrikt meldte om siktelsen i en melding til pressen. Det er med bakgrunn i opplysninger som har kommet fram i etterforskningen at politiet har siktet personen.
Operasjonssentralen skriver videre at det foreløpig ikke vil bli gitt ytterligere opplysninger om saken.
En person kan ha fått i seg noe røyk, opplyser politiet.
– En person kjøres sykehus i Arendal for videre sjekk og behandling, skrev operasjonsleder Knut Odde i politiloggen.
Bygget ble evakuert, men det er ikke avklart hvor mange personer som befant seg inne da det begynte å brenne. Brannen var begrenset til ett rom, men det har vært mye røyk i bygget, ifølge politiet.
Lederen for asylmottaket var natt til torsdag på stedet for å ivareta dem som måtte trenge alternativt bosted.