Videregående-eleven Edvard Lindseth von der Lippe ble vinneren av Aftenbladets konkurranse «Mitt koronaøyeblikk». – Det var morsomt at jeg vant med en tekst som på et vis var så lite seriøs.

Edvard Lindseth von der Lippe ble vinneren av Aftenbladets skrivekonkurranse «Mitt koronaøyeblikk». Foto: Magnus Kolstad
  • Oda Bjønnes Hanslien

Publisert: Publisert:

For mindre enn 20 minutter siden

– Jeg føler at alle gikk glipp av noe under pandemien. Det var verre for noen, men alle som var barn og ungdom under korona har sånne hull i oppveksten, sier Edvard Lindseth von der Lippe.

Da Aftenbladet lanserte skrivekonkurransen «Mitt koronaøyeblikk», ble klassen til von der Lippe oppfordret av læreren til å sende inn tekster. Han valgte å skrive om hvordan det var å ha hjemmeskole under pandemien. Om hvordan læreren hans ba klassen om å besøke ulike landemerker og bygninger, og ta et bilde for å sende inn som bevis på at de hadde vært på stedene.

Les hele saken med abonnement