Det sier Lars Løkke Rasmussen på et pressemøte tirsdag.
I tillegg til Rasmussen, skal også Grønlands utenriksminister og USAs utenriksminister Marco Rubio være med på møtet.
Også visepresident JD Vance skal være med.
– JD Vance har også ønsket å delta i møtet, og vil være vert for møtet, sier Rasmussen.
Møtet skal være i Det hvite hus.
– Vår bakgrunn for å be om det møtet har vært å dra hele denne diskusjonen, som ikke har blitt mindre anspent siden sist, inn i et møtelokale hvor man se på hverandre i øynene, sier Rasmussen.
Troels Lund Poulsen, forsvarsminister i Danmark, skal møte NATOs generalsekretær Rutte i Brussel mandag.
– Et møte som jeg har bedt om for å diskutere spørsmål omkring sikkerhet i og omkring Arktis, kunne Poulsen informere da han tirsdag møtte pressen med Rasmussen.
Også Grønlands utenriksminister skal være med på dette møtet.
– Jeg vil også understreke at jeg ser på dette med meget stor alvor i forhold til den nåværende situasjonen som vi befinner oss i, utdyper Poulsen.
Har du tips?
Send oss informasjon, bilder eller video.

12 hours ago
1









English (US)