Casper Ruud vant og hyllet Liverpool-gullet

13 hours ago 7



Casper Ruud slo amerikaneren Sebastian Korda 6–3, 6–3 og er klar for kvartfinalen i Madrid Open.

Casper Ruud fotografert i Madrid fredag. Foto: CHEMA MOYA / EPA / NTB
  • Ole Kristian Strøm, VG

    Ole Kristian Strøm, VG

Publisert: 27.04.2025 23:04 | Oppdatert: 27.04.2025 23:29

Nordmannen møter Taylor Fritz, også USA, i neste runde.

Etter seieren skrev han som vanlig på TV-linsen. Der skrev Ruud «YNWA #20»«YNWA #20»You Never Walk Alone - som er Liverpools klubbsang. som en hyllest til at hans kjære Liverpool søndag sikret ligagullet for 20. gang.

Sebastian Korda (23), sønn av den tsjekkiske tennislegenden Petr Korda, var søndagens motstander for Casper Ruud.

Mot slutten av første sett gikk han til dommeren og klaget.

– Han sier at ballene er vindskeive, sier TV 2- kommentator Sverre Sundbø.

Ruud lot seg ikke affisere og fortsatte å dominere.

– Det blir til slutt en imponerende seier, sier Sundbø.

Korda junior spiller for USA og er nummer 24 i verden, mens Ruud nå er nummer 15 på verdensrankingen. Så lavt har han ikke vært siden juli 2021, da han var nummer 16.

– Jeg fikk en god start. Det var viktig. Han gjorde for mange upressede feil i starten, sier Ruud i et intervju vist på TV 2.

Nordmannen åpnet strålende søndag kveld og brøt allerede til 2–0. Korda var tydelig irritert, og Ruud økte til 3–0.

– Han maltrakterer andreserven til Korda, sier TV 2- kommentator Sverre Sundbø.

Men Ruud slapp amerikaneren inn i kampen, og plutselig sto det 3–3. Så gikk Ruud opp til 5–3 - og da gikk Korda til dommeren og klaget på ballene. Dommeren lovte å sjekke opp.

Deretter servet Ruud inn settet: 6–3. Ruud har ikke tapt en eneste kamp i 2025 hvis han har vunnet første sett.

I andre sett lå Ruud hele tiden ett eller to game over og brøt til slutt slik at han vant 6–3.

Holger Rune ble for sterk for Casper Ruud i kvartfinalen i Barcelona sist. I Monte Carlo tapte nordmannen i åttedelsfinalen.

I slutten av mai venter vårens høydepunkt, Grand Slam-turneringen på Roland Garros, der Ruud tidligere har vært i to finaler.

Read Entire Article