BT: Brann-treneren ønsket i MLS-klubb

3 hours ago 1



  • 4. desember 2025 kl. 15:37

    Jakob Ingebrigtsen har meldt forfall til EM i terrengløp

    Jakob Asserson Ingebrigtsen løper likevel ikke EM i terrengløp i Portugal neste søndag.

    – Jakob har hatt en veldig god treningsperiode i høyden de siste ukene, og har bestemt seg for å droppe EM i terreng for å kunne satse fullt og helt på 2026-sesong. Vi støtter beslutningen og ser frem mot kommende sesong, sier sportssjef Erlend Slokvik.

    Ingebrigtsens pressekontakt Espen Skoland forteller til NRK at det ikke skal dreie seg om en ny skade på Norges løperyndling.

    – Det er som Slokvik sier. Han har det veldig fint i høyden sammen med mange andre norske løpere nå, og har bestemt seg for å prioritere trening og 2026-sesongen, skriver Skoland i en melding til NRK.

    (©NTB)

    mann med knyttet neve

    Foto: AP
  • 4. desember 2025 kl. 15:35

    BT: Brann-treneren ønsket i MLS-klubb

    Brann-trener Freyr Alexandersson skal være på ønskelisten til en klubb i Major League Soccer. Islendingen bekrefter at det har vært interesse.

    Bergens Tidende skriver torsdag at avisen vet at en klubb fra USA viser betydelig interesse for Alexandersson.

    – Det har vært henvendelser fra blant annet MLS, sier hovedpersonen til avisen.

    Alexanderssons Brann-mannskap har imponert i Europa denne sesongen. Det skal ha bidratt til at mange har fått opp øynene for islendingen.

    Alexandersson sier samtidig følgende:

    – Jeg har avvist alle henvendelser. Jeg har fullt fokus på SK Brann.

    Fenerbahçe er neste oppgave for Brann i europaligaen.

    (©NTB)

    en mann med hatt

    Foto: AFP
  • 4. desember 2025 kl. 14:02

    Nytt skademareritt for Alexander-Arnold – meldes ute i lang tid

    Trent Alexander-Arnold har slitt med skader etter overgangen fra Liverpool til Real Madrid. Nå er forsvarsstjernen satt ut av spill igjen.

    Alexander-Arnold noterte sitt aller første målpoeng for Real Madrid da den spanske storklubben slo Athletic Bilbao 3-0 i La Liga onsdag. Etter den målgivende pasningen til Kylian Mbappé kom det dårlige nyheter.

    Den tidligere Liverpool-stjernen måtte forlate banen tidlig i annen omgang med en lårskade.

    Torsdag bekrefter Real Madrid at backen har pådratt seg en muskelskade. I meddelelsen framgår det ikke hvor langt skadeavbrekket antas å bli.

    Den spanske sportsavisen Marca hevder å kjenne til at det skal dreie seg om minst to måneder.

    I så fall vil Alexander-Arnold gå glipp av minst ti kamper i alle turneringer. Champions League-oppgjørene mot Manchester City, Monaco og Benfica er blant dem som ryker.

    Heller ikke de kommende oppgjørene i den spanske supercupen rekker backen, og ligakampene mot Sevilla, Betis og Alavés går også fløyten.

    Alexander-Arnold forlot Liverpool til fordel for spill i Real Madrid foran inneværende sesong. En lårskade gjorde han var ute i flere uker i oktober.

    (©NTB)

    Trent Alexander-Arnold sentrer en pasning videre til en lagkamerat

    Foto: AP
  • Read Entire Article