Brann i leilighet i Oslo: – Det er folk der som ikke kommer seg ut

15 hours ago 4



Det brant i en leilighet i en blokk på Holmlia i Oslo. 16.46 melder politiet at brannen er slukket.

 VG-tipser Foto: VG-tipser
Oppdatert søndag 12. april kl. 17:00

– Seks stykker har fått i seg røyk og blir tatt med til legevakta for en sjekk, sier politiets operasjonsleder Rune Hekkelstrand.

Det er foreløpig ikke meldt om alvorlige skader.

Hekkelstrand sier at mange har evakuert seg fra blokken, men det er også flere som foreløpig ikke har kommet seg ut på grunn av en svært røykfull gang.

– Brannvesenet jobber med å finne ut hva som er riktig løsning for dem.

Flere blir nå hjulpet av brannvesenet som ved hjelp av stige evakuerer beboere fra vinduer og balkonger.

– Det er for tidlig å si hvordan brannen oppsto, men det er målet med etterforskningen og åstedsundersøkelsene å avklare.

Politiet fikk melding om brannen klokken 16.05.

Vaktkommandør Lars Lindal i brannvesenet sier til VG at de har lokalisert brann i en trappeoppgang.

– Det er folk der som ikke kommer seg ut. Vi har en stigebil der nå som bistår folk med å komme seg ned fra balkongene.

De har ikke bekreftet noen skadede personer, og vet ikke hvor mange personer som eventuelt oppholder seg i boligblokken.

– Hvis det er noen som befinner seg i den aktuelle boligblokken, så må de holde seg inne i leiligheten og ikke gå ut til røyken. Eventuelt kan de gå ut på balkongen, sier Lindal.

Tips oss illustrasjon

Har du tips?

Send oss informasjon, bilder eller video.

Read Entire Article