Bodø/Glimt med heimetap mot Lyn – brann fleire sjansar
Lyn tok leiinga 1–0 etter 26 minutt spelt mot Bodø/Glimt i Toppserien.
Knappe to minutt etter fekk gjestane ein sjanse til å doble leiinga. Lyn blei tildelt straffe, men Jenny Røsholm Olsen skaut ballen rett i hanskane til målvakta.
Minutta etter fekk begge lag fleire sjansar til å skåre, utan å få ballen i mål.
I andre omgang klarte Olsen på Lyn endeleg å skåre – 2–0 til Lyn. Vertane fekk eit trøystemål då Claudia Cagnina skåra ti minutt etter.
Kampen som var eit viktig oppgjer i botnen av Toppserie-tabellen, enda 2–1 til Lyn. Laga ligg som tabellnaboar med kort veg ned til nedrykkskvalifisering.
Almeida vant kongeetappen i Vueltaen foran Vingegaard – Træen falt på listene
João Almeida vant fredagens kongeetappe i Vuelta a España. Torstein Træen måtte slippe tidlig i den siste stigningen og falt på listene.
Almeida gjorde en kjempejobb i front de siste kilometerne før mål og forsøkte å hekte av Jonas Vingegaard i den røde ledertrøya, men greide det ikke. De kom sammen til mål, og Almeida holdt unna i spurten.
Dansken hadde 50 sekunder til gode på portugiseren før den 12. etappen.
Træen, som sikret seg ledertrøya på 6. etappe og beholdt den i fire etapper, startet dagen på 4.-plass. Han måtte slippe gruppa med sammenlagtfavorittene tidlig på beryktede Angliru, som har gjennomsnittlig stigning på 9,8 prosent i 12,4 kilometer. På det meste er det over 20 prosent stigning i bakkene. (NTB)
Mbappé ber om mer hvile: – Det er helt umulig
Fotballstjerna Kylian Mbappé er kaptein for Frankrike og bekymret for toppspillernes helse.
Nå ber han om at verdens beste fotballspillere får mer hvile.
– Vi kan spille like mange kamper, men vi bør får mer tid til hvile når vi har fri så vi får ladet batteriene og kan komme tilbake for å tåle så mange kamper, sier Mbappé.
Der kom han også med et stikk til mange sofasittere verden rundt:
– Jeg forstår de som sitter i sofaen og sier «du får så bra betalt, så du må spille».
Frankrike møter Ukraina i VM-kvalifisering fredag kveld.