Bildet av Mette-Marit på Epstein-besøk ble sendt til seksualforbryteren. Nå forteller tidligere assistent hvorfor.

2 hours ago 2



Epstein samlet bilder av rike og berømte mennesker i boligene sine for å sikre seg tillit og troverdighet for å begå nye overgrep, sier tidligere Epstein-assistent til Aftenposten.

Jeffrey Epsteins bolig i Palm Beach i Florida fotografert i 2018. Her tilbrakte kronprinsesse Mette-Marit fire dager i 2013. Bildet som er gjengitt lenger nede i artikkelen er ifølge avsenderen tatt i bassenghuset på kortsiden av bassenget på bildet.  Foto: TNS/SipaUSA

Publisert: 02.02.2026 23:00 | Oppdatert: 02.02.2026 23:24

Dagen etter at kronprinsesse Mette-Marit forlot Jeffrey Epsteins luksusvilla i Palm Beach i Florida i 2013, tikker det inn to e-poster til Epstein.

E-postene inneholder ingen tekst, kun en bildefil. I tittelfeltet står det «mette» og «mette2».

Les hele saken med abonnement

Read Entire Article