Europa League-triumfen var ikke nok til å beholde jobben.
Christian Dehlie Lokøy, VG
Publisert: 06.06.2025 17:46 | Oppdatert: 06.06.2025 18:16
Det melder klubben selv på sine nettsider.
– Dette har vært en av de tøffeste avgjørelsene vi har måttet ta. Vi har ikke tatt den lett eller forhastet, skriver klubben i uttalelsen.
Blant andre The Telegraph, The Athletic og Fabrizio Romano meldte om nyheten først.
Treneren fra Australia ledet Tottenham til sitt første trofé siden 2008 da Tottenham slo Manchester United i Europa League-finalen for drøye to uker siden.
Det var ikke nok til å beholde jobben.
– Selv om seieren i Europa League rangerer som et av klubbens største øyeblikk, kan vi ikke basere vår beslutning på følelser knyttet til denne triumfen, skriver Tottenham.
Postecoglou tok over Tottenham i 2023 fra Celtic, og fikk en kjempestart på karrieren i Spurs og var ubeseiret de ti første kampene for klubben.
Likevel klarte de ikke målet om topp fire i hans første sesong.
Det var en skuffende Premier League-sesong for Tottenham. De tapte hele 22 kamper og havnet helt nede på en 17. plass i ligaen.
Det endte med 38 poeng, men «reddet» sesongen med triumfen i Europa League. Likevel får ikke Postecoglou lede Spurs i Champions League neste sesong.
Var det riktig å sparke Ange Postecoglou?
John Walton / Pa Photos / NTB
John Walton / Pa Photos / NTB
Var det riktig å sparke Ange Postecoglou?
Ja, det holder ikke med triumf i Europa League
Nei, det må da bety noe å sikre et trofé for første gang siden 2008
Tottenham opplyser at en ny hovedtrener vil bli annonsert i nær fremtid.
– Vi har en talentfull, ung tropp og Ange har gitt oss et godt grunnlag å bygge videre på, skriver klubben.
Slik endte Premier League-sesongen: