Kristoffer Eriksen Sundal fikk startnekt for andre gang, i kvalifiseringshopprennet i polske Wisla søndag.
Nordmannen stod klar på toppen, men oppdaget at noe ikke stemte.
– Da jeg skulle sette fast bindingen på venstre ski viste det seg at den hadde flyttet seg én centimeter for langt bak. Jævlig merkelig, forteller Sundal til NRK.
Dermed fikk han den ikke inn i skoen.
– Og siden man kun har 60 sekunder på å fikse det så var det enten å hoppe uten å feste skia eller å gå ned igjen - valgte å gå ned igjen, sier han.
I Falun tidligere i sesongen fikk han startnekt på grunn av problemer med en glidelås.
– Opplever det som ekstremt frustrerende, mister to renn på to uker på grunn av utstyrsfeil jeg ikke kan kontrollere eller noe for…, forteller Sundal.
– Dette er selvfølgelig noe vi må skaffe bedre rutiner for, men store deler av forberedelsene her har gått til å dobbeltsjekke hoppdress for å være sikker på at alt er innenfor regelverket.
Halvor Egner Granerud fikk hoppe og kvalifiserte seg som beste nordmann på en 12.-plass. Johann Andre Forfang ble nummer 17, mens Marius Lindvik ble nummer 20. Benjamin Østvold ble siste nordmann som kvalifiserte seg, på en 40.-plass.














English (US)