Strøm utenfor pallen etter finalebom

3 hours ago 1



Det svenske førstelaget med Maja Dahlqvist og Jonna Sundling var suverene i Davos. Den ble avgjort før Sundling gikk ut på den siste etappen.

På den siste runden til svenske Maja Dahlqvist fikk hun strekk på feltet og fikk en luke ned til Astrid Øyre Slind som var nærmest.

– Sverige lykkes med taktikken, de får den luken slik at Jonna Sundling kan gå ut alene, sier NRKs langrennsekspert Torgeir Bjørn.

Det norske andrelaget med Astrid Øyre Slind og Mathilde Myhrvold ble nummer to, mens førstelaget bestående av Kristin Austgulen Fosnæs og Kristine Stavås Skistad fullførte pallen.

Faktisk spurtslo Myhrvold Skistad på oppløpet, og Slind og Myhrvold minst like fornøyde som det svenske vinnerlaget i målområdet.

– Det er veldig sjeldent man slår Skistad i en spurt, men lagsprint er noe annet. håper jeg klarte å slite henen ut litt opp bakken på den siste runden. kanskje det ble avgjørende, sier Myhrvold til Viaplay.

NRKs ekspert Bjørn er ikke sikker på at Stavås Skistad kommer til å bli tatt ut til lagsprinten i OL.

– Vi fikk ikke noe godt svar på det i dag. Jeg skal ikke si at hun ikke er god nok, men hun klarte ikke å banke inn noen dør for lagsprinten i OL på det her. Det skal sies at Val di Fiemme er lavere. Høyden er nok et minus for Skistad, når du kommer rett opp i høyden som her. På en annen side, løypa i OL er tøffere, sa Torgeir Bjørn etter lagsprinten, og la til:

– Så uttaksproblematikken den står der. Det er ikke bankers at Stavås Skistad går lagsprinten i OL, men hun er selvsagt en meget aktuell kandidat.

Read Entire Article