Sats fjerner apparat på treningssentre i hele landet etter ulykke

1 hour ago 1



Alle GHD‑apparater fjernes fra alle Sats' treningssentre i landet etter en ulykke. Appartet brukes til å trene lår- og rumpemuskulaturen.

Sats fjerner treningsapparat for rumpen etter at en mann ble skadet i en ulykke i fjor. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB

Publisert: 02.02.2026 15:25

– Basert på informasjon vi nå har mottatt, har vi besluttet å ta alle våre apparater av denne typen midlertidig ut av bruk, bekrefter Kristin Fjeld, nordisk PR-sjef i Sats, til DinSide/Dagbladet.

Totalt gjelder det 29 apparater fordelt på sentre i Norge, melder avisen.

Det skjer etter at en 62 år gammel mann slo hodet i betongen da et slikt apparat sviktet under en treningsøkt i november i fjor. Sats har tidligere bekreftet at det apparatet hadde en feil i 2024.

Også i Danmark har Sats bedt treningssentrene der om å fjerne GHD-apparatene, melder DR Nyheder.

GHD står for «glute ham developer», og som navnet indikerer, brukes det til å trene rumpen og baksiden av låret.

Read Entire Article