Ny smell for Bodø/Glimt – Rekdals Aalesund med cupbombe

4 hours ago 4



Akkurat nå

Torsdag raknet drømmen om Europa League-finale for Bodø/Glimt. Mandag ble det fiasko i cupen for Kjetil Knutsens menn.

1 av 7Foto: Frederik Ringnes / NTB

Nå står Bodø/Glimt målløse og slått ut i to kamper på rad.

Fire dager etter at finaledrømmen i Europa League brast mot Tottenham, raknet håpet om cupfinale mot Aalesund og Kjetil Rekdal fra OBOS-ligaen. For andre år på rad sa det stopp allerede i tredje runde for Glimt.

– Det gir selvtillit, men vi må ikke bli for oppstanasigoppstanasigKjepphøy. eller blærete. Cup er cup. Vi har sett dette hvert år, sier Rekdal til Sunnmørsposten.

Marius Andresen ble matchvinner for Aalesund med kampens eneste mål i 52. minutt.

– Glimt kommer aldri i nærheten av sitt vante nivå, men det er Aalesund som sørger for at Glimt går av banen med en vanvittig svak prestasjon, sier NRK-ekspert Kristoffer Løkberg.

Kjetil Rekdal. Foto: Frederik Ringnes / NTB

Glimt-sjef Kjetil Knutsen er ikke nådig etter fadesen.

– Det er en skitur med feil smøring, for å si det slik. Vi står ikke nok opp og vi vil ikke dette like mye som Aalesund, sier Knutsen til Avisa Nordland.

– Det er veldig enkelt et svakt Bodø/Glimt-lag som ikke fortjente å gå til fjerde runde, og et Aalesund-lag som gjorde det, sier Knutsen til Sunnmørsposten.

Aalesund var best før pause og hadde blant annet et treff i tverrliggeren.

– Det er en tøff kamp å spille, men jeg synes vi fortjener å vinne. Vi er en så fuckings deilig klubb altså, sier den danske AaFK-kapteinen Paul Ngongo til NRK.

Her kan du se Glimts motstand for fire dager siden:

Kun fire spillere fra semifinaleoppgjøret mot Tottenham tok plass i Kjetil Knutsens ellever på kunstgresset i Ålesund. Det kostet for gjestene fra nord.

– Relasjonene stemmer ikke, du ser at det lugger veldig for Bodø/Glimt. Og det er uvant å se når man har fulgt dette laget nå i fem-seks gode år, sier NRKs fotballekspert Carl-Erik Torp.

– Det blir brutalt og tøft. Sånn er fotball, når du ikke er «på jobb», sier Håkon Evjen til Avisa Nordland etter kampen.

I lokalavisen Avisa Nordland kunne de knapt tro det de så. Lokalavisen gir keeper Haikin syver på børsen. Av utespillerne er det bare Jostein Gundersen og Fredrik Sjøvold som får karakter fem, ellers premieres resten av spillerne med fattige toere og treere.

Kjetil Knutsen samlet spillerne sine underveis. Foto: Frederik Ringnes / NTB

Knutsen tok grep i andre omgang, og satt innpå flere av sine benkede kanoner – både Kasper Høgh, Fredrik Sjøvold og Jens Petter Hauge ble byttet inn i pausen. Men ingen av dem klarte å utgjøre den store forskjellen. Nærmest var Kasper Høgh som fikk stangen til å synge etter et knallhardt treff.

Dermed er Kjetil Rekdal og AaFK videre i cupen, hvor de i neste runde møter HamKam.

Bodø/Glimt har vunnet ligaen fire av de siste fem årene, men har ikke vunnet NM siden 1993. I 2021 og 2023 ble det finaletap mot Molde.

Read Entire Article