Newcastle-sjefen innlagt på sykehus – går glipp av United-kampen

3 weeks ago 28



Eddie Howe ble innlagt sent fredag kveld etter å ha følt seg dårlig i flere dager.

Foto: Chris Radburn / Reuters / NTB
  • Sindre Øgar, VG

    Sindre Øgar, VG

Publisert: 12.04.2025 18:11

Newcastle United bekrefter at manager Howe er innlagt på sykehus og vil gå glipp av søndagens kamp mot Manchester United.

Klubben opplyser at Howe ble innlagt sent fredag kveld etter å ha følt seg dårlig i flere dager. Assistentmanager Jason Tindall og Graeme Jones vil lede laget på St. James' Park søndag, med støtte fra resten av trenerstaben.

– Alle i Newcastle United sender sine beste ønsker til Eddie for en rask bedring, og ytterligere oppdateringer vil følge, heter det i uttalelsen fra klubben.

Tindall tok fredagens pressekonferanse før kampen på grunn av Howes sykdom.

– Han har vært veldig dårlig de siste par dagene, men vi har vært i daglig kontakt. Vi har snakket tre eller fire ganger om dagen, så det har ikke påvirket noen av forberedelsene, sa Tindall.

– Det er ikke veldig ofte han ikke kan komme på jobb, og det er litt annerledes, men det har bare vært et par dager, la han til.

Read Entire Article