Gry Hammer er død

4 hours ago 5



Matentusiasten, bloggeren og forfatteren Gry Hammer er død. – Hvil i fred vår kjære mor og ektefelle, skriver familien i et innlegg på Facebook.

 God Morgen Norge / TV 2.
MATENTUSIAST: Gry Hammer var gjest hos God Morgen Norge tilbake i september 2016, hvor hun snakket om fermentering. Foto: God Morgen Norge / TV 2.

Publisert 22.12.2025 18:21 Sist oppdatert 32 minutter siden

Den norsk matentusiasten, forfatteren og bloggeren Gry Hammer (51) er død. 

– Det er med ubeskrivelig sorg vi må dele at vår kjære Gry sovnet stille inn morgenen den 20. desember, skriver familien på Facebook. 

Familien opplyser om at forfatteren har ønsket å holde kreftsykdommen privat, fordi hun lenge har følt seg veldig frisk. 

– I løpet av høsten har sykdommen gradvis forverret seg, men at det skulle ende så raskt kom brått på oss nærmeste, skriver de, og legger til: 

– Hvil i fred vår kjære mor og ektefelle. 

Hammer startet bloggen «Jord til bord» i 2011, og ble kåret til årets blogger under utdelingen av matprisen i 2017.

Hun spesialiserte seg på fermentering, tradisjonsmat og bærekraftig kosthold.

Forfatteren har holdt foredrag, kurs og undervist ved institusjoner som Tunmed School, og har skrevet flere bøker om temaer som eteriske oljer og tradisjonsmat.

Read Entire Article