Mannen som er dømt for drapet på Miriam Ayres Cea (35) utenfor Boots Apotek i Arendal, vil anke dommen.
Onsdag 16. april kl. 11:5864-åringen ble forrige uke dømt til tvungen psykisk helsevern for drapet, i tråd med det påtalemyndigheten ba om.
Nå opplyser mannens forsvarer, advokat Anis Kanbar, til Fædrelandsvennen at han vil anke dommen.
Den tiltalte 64-åringen har nektet straffskyld for drapet, som skjedde tirsdag 2. april i fjor.
Ifølge politiet var Miriam et tilfeldig offer. Hun var på jobb på Boots apotek i Arendal sentrum da hun ble drept.
– Sånn påtalemyndigheten ser det, så har vi tre hovedbevis i saken. Det er kniven med blod- og DNA-spor og det er et fiberspor, samt at videoovervåkning er interessant, har aktor Beate Rullestad Jansen uttalt til VG.
Les også: Miriam (35) drept: Dette er bevisene
Mannen ønsket ikke å forklare seg i retten og oppga ingen grunn for dette.
– Det blir ikke noe forklaring fra ham, i og med at han nekter å forklare seg. Da blir det øvrige bevis som er avgjørende for saken, sa forsvareren hans, advokat Anis Andrei Kanbar, til VG.
Under rettssakens første dag var Miriams søstre, venner, bekjente og tidligere kollegaer samlet for en stille protest mot hvordan rettssystemet fungerer.
Advokat Eva Johnsen Holm representerer Miriams ektemann.
– Hans liv ble endret for alltid. Han kjørte Miriam til jobb og satte henne av ikke langt unna jobben hennes. Timer senere satt han i avhør fordi kona hadde blitt drept på jobb, uttalte Holm til VG i mars.
Drapet skjedde kort tid før de skulle feire fem år som gift.