Uefa-president Aleksander Ceferin var tilstede under en fotballtrening med Glimt gutter 13 og Glimts stjernelag på kunstgressbanen ved bakgata skole i Bodø torsdag ettermiddag.
UEFA-toppene er i Bodø i forbindelse med at Tottenham møter Bodø/Glimt på Aspmyra i returoppgjøret i europaligaens semifinale i kveld.
NRK stiller UEFA-presidenten om det vil være aktuelt å forby kunstgress i europeiske turneringer.
– Nei.
– Hvorfor ikke?
– Kom igjen. For et dumt spørsmål, sier preseidenten i det europeiske fotballforbundet (Uefa).
Tilstede var også kronprinsesse Mette Marit, prins Sverre Magnus, fotballpresident Lise Klaveness og Bodø-ordfører Odd Emil Ingebrigtsen.
Uefa har utbetalt nær 13 millioner kroner til norske klubber som har avgitt spillere til landskamper de siste årene. I alt får 20 klubber friske midler.
Ikke overraskende er det Bodø/Glimt som har hatt flest spillere på landslagsoppdrag og slik sett kommer best ut på Uefa-oversikten. Gultrøyene fra nord har mottatt 285.823 euro i solidaritetsmidler, omregnet til 3,42 millioner kroner ut fra dagens kurs.