Samlivsekspert Sissel Gran er bekymret, men tror fortsatt på parforholdet. – De fleste lengter etter en hjertenskjær.
Publisert: 20.05.2025 12:50
(Adresseavisen) – Mange par sliter fordi begjæret havner på avveie. Det skjer ofte i lange forhold, men også i ferske.
Det sier psykolog, samlivsekspert og forfatter Sissel Gran til Adresseavisen.
Hun har skrevet boken «Men størst av alt er begjæret», som regissør Kjersti Haugen lot seg inspirere av til forestillingen «En sporvogn til begjær», som nå spilles på Trøndelag Teater.
– Jeg synes regissørens valg om å bruke den klassiske teksten kombinert med en sprelsk og moderne oppsetning gjør denne forestillingen helt unik. Den oppleves både sår og sjokkerende, lattervekkende og dypt alvorlig på samme tid, sier hun til Adresseavisen.
Hun tilføyer at den varme, hengivne kjærligheten fremstår som en svunnen drøm.
Bruker lang tid
– Så vi kan vel like godt gå rett dit, hvordan står det til med kjærligheten i vår tid?
– Noe som er spesielt i dag, er at det er så vanskelig for mange unge å etablere et forhold. Der har det skjedd et skifte. I dag bruker unge så lang tid før de bestemmer seg. Hele den nye datingkulturen er slik at ingen tør å si at det er en relasjon der, de bare «holder på».
Les hele saken med abonnement