Alcaraz knuste Sinner i Roma-finalen: - Det er helt vilt

3 hours ago 3



Stjernefinalen mellom Carlos Alcaraz (22, Spania) og Jannik Sinner (23, Italia) var dramatisk i ett sett. Så kom en spinnvill Alcaraz-oppvisning.

Carlos Alcaraz jubler etter at triumfen er klar i Roma. Foto: Guglielmo Mangiapane / Reuters / NTB
  • Ole Kristian Strøm, VG

    Ole Kristian Strøm, VG

Publisert: 18.05.2025 19:13

(Carlos Alcaraz-Jannik Sinner 7–6 (7–5), 6–1)

Sinner knuste Casper Ruud med 6–0, 6–1, men mot Alcaraz ble det trøbbel på Roma-grusen.

– Det er helt vilt, sier TV 2- kommentator Sverre Sundbø om Carlos Alcaraz på vei mot finaleseier.

– Han har klart å temme verdenseneren på hans hjemmebane, sier hans kollega Christian Paasche.

Foto: TIZIANA FABI / AFP / NTB

De to stjernene har nå like mange ATP-titler: 19 i tallet.

Verdens to beste tennisspillere holdt servene sine gjennom hele første sett. På 6–5 til Sinner var han nær ved å bryte - men Alcaraz klarte å slå tilbake og utligne til 6–6.

Dermed var det klart for tie-break, der Alcaraz tok ledelsen 3–0. Han vant til slutt 7–5 og tok dermed første sett.

Jannik Sinner  forsvarte seg etter beste evne i finalen i Roma. Foto: marco iacobucci / ipa-agency.net / Pa Photos / NTB

I andre sett brøt Alcaraz allerede på første forsøk og ledet etter hvert 3–0 i game. Han brøt enda en gang til 4–0 og hadde sjansen til å øke til 5–0 i egen serve.

– Nå må han bryte, sier TV 2-kommentator Paasche.

Det gjorde han ikke.

Sinner fikk ett game, men Alcaraz servet så inn matchen til 6–1 i andre sett. Den tredje matchballen satt.

Det er første gang Sinner konkurrerer siden han vant Australian Open i januar. Verdenseneren testet positivt på steroiden clostebol og ble utestengt i tre måneder. Comebacket i Roma har vært sterkt. Han tapte bare ett sett på vei til finalen.

Alcaraz vant i Monte-Carlo og jaktet altså sin andre tittel i 2025.

På forhånd ledet Alcaraz 6–4 i interne møter med Sinner. På grus sto det 1–1 før søndagens finale i Roma. Begge spilte sin 25. ATP-finale søndag.

– Det er ellevilt, sier TV 2- kommentator Sverre Sundbø om kvaliteten på kampen.

Og snart er det Grand Slam-turnering på Roland Garros i Paris ...

Read Entire Article