Spisstalentet Erik Flataker (20) er på vei bort fra Sogndal.
- Erik Flataker (20) kan være på vei bort fra Sogndal.
- Strømsgodset og AIK har lagt inn bud på spisstalentet.
- Mangel på ny kontrakt har holdt Flataker ute av spill siden mai.
- Klubben bekrefter at et salg vil være best for alle parter.
– Vi er i en prosess nå, så jeg vil ikke uttale meg om klubb. Men vi er i en dialog om Flataker, bekrefter ansvarlig for spillerlogistikk i Sogndal Håvard Flo til VG.
VG sitter på opplysninger om at Strømsgodset og AIK skal ha lagt inn bud på 20-åringen. Svenske Aftonbladet sitter på de samme opplysningene, og skriver at AIK jobber med å få avtalen i orden.
Flo på sin side ønsker ikke å navngi klubber.
– Det har vært ganske bra interesse og flere forespørsler rundt Flataker, og så har det vært to klubber konkret inne i bildet, forklarer Flo.
Flatakers siste scoring i Obos-ligaen kom mot Odd:
AIK trenes av tidligere Fredrikstad-trener Mikkjael Thommasen. I vinter gikk tidligere Sogndal-spiller Johan Hove til klubben.
Flataker står med seks scoringer på ni kamper denne sesongen, men har ikke vært på banen siden 11. mai.
Grunnen til det er at Flataker og Sogndal ikke har blitt enige om ny kontrakt. Flatakers nåværende avtale går ut etter sesongen, og Sogndal-trener Luis Pimenta har uttalt at han ikke ønsker å bruke spillere som ikke vil forplikte seg til klubben. Den siste tiden har interessen tatt seg opp rundt nordfjordingen.
Slik situasjonen har blitt er et salg det beste for alle parter, bekrefter Flo.
– Ja, men så er det klart at vi har noen krav som må innfris, men dette er en del av gamet. Det blir nok bra for alle parter når ting eventuelt blir klappet og klart, avslutter Flo.
Flataker står med 24 u-landskamper og har scoret ti mål på aldersbestemte landslag. Han var en del av G19-landslagets EM-tropp i 2023.