Svenskene var suverene i Granåsen, mens tredjeplassen glapp for Astrid Øyre Slind.
Publisert: 07.12.2025 10:26 | Oppdatert: 07.12.2025 10:47
Ebba Andersson klarte å holde farten oppe, gikk på tidene til lagvenninnen Moa Ilar – og var raskest på 10-kilometeren i Trondheim.
Tredjeplassen ble en kamp mellom Jonna Sundling, også hun svensk, Astrid Øyre Slind – og Jessie Diggins. Den amerikanske stjernen tok ledelsen foran Sundling, mens det ble dramatisk sekundstrid for Øyre Slind – som kjempet for sesongens første pallplass.
Det gikk ikke. Slind ble nummer fire, mens Diggins beholdt tredjeplassen.
– Formen er bra, men jeg skulle gjerne vært på pallen, sier Øyre Slind til NRK.
– Jeg håper formen peker oppover, slik at formen er på «peak» i OL, legger hun til – og sier hun er en gullkandidat der.
Jonna Sundling forsterket den svenske dominansen med sin 5. plass.
Lenge så det ut som Heidi Weng var Norges håp på den individuelle starten, men 34-åringen falt av utover i løpet og endte på 10. plass.
Nora Sanness ble nest beste norske, på 7. plass – et halvt minutt bak den svenske vinneren.
– Jeg følte meg bare bedre og bedre utover i løpet, beskriver Sanness til NRK.
Julie Bjervig Drivenes hadde en stor sjanse markere seg i OL-diskusjonen, men skuffet med en 21. plass.
– På godt norsk en tung dag, beskriver hun til NRK.
– Jeg har ikke hatt fokus på OL i år. Jeg har vist at jeg har noe her å gjøre med det jeg fikk til forrige helg. Jeg bør ha fokus på de rennene jeg går, men jeg har hatt litt mye fokus på å forsvare plassen - fordi jeg har lyst å gå verdenscupen.
Den finske langrennsstjernen Krista Pärmäkoski trakk seg fra søndagens 10 kilometer etter å ha blitt syk, muligens av en muggen hamburger, noe hun fortalte til Iltalehti.
Krista Pärmäkoski
Finsk langrennsløper
Hun fullførte lørdagens skiathlon med «forferdelige kramper» og pustevansker, men måtte gi opp før start søndag og forlot arenaen uten kommentarer, ifølge Expressen.

8 hours ago
4












English (US)