Kong Harald sender sine varme tanker til den svenske kongefamilien og hele det svenske folk etter at ti personer ble drept på en skole i Sverige.
Onsdag 5. februar kl. 13:09Etter skoleskytingen i Örebro i Sverige tirsdag overbringer følgende kondolansebudskap fra Kong Harald til Hans Majestet Kong Carl Gustaf av Sverige:
Deres Majestet,
Vi har fulgt det siste døgnets dramatiske hendelser i Örebro med sorg og forferdelse.
Min familie og jeg ber om trøst og styrke for alle pårørende og berørte. Vi sender varme tanker til Kongefamilien og hele det svenske folk. Og spesielt til dem som nå har en tung tid foran seg.
Harald R
Dette har skjedd
- Politiet i Sverige fikk tirsdag klokken 12.33 melding om pågående dødelig vold på Campus Risbergska i Örebero.
- Campus Risbergska er en kommunal voksenopplæring.
- Politiaksjonen ved skolen der skytingen pågikk varte i flere timer.
- Minst 11 personer er døde og seks er skadet etter skytingen. Den antatte gjerningspersonen er blant de omkomne.
- Politiet har opplyst at gjerningsmannen er en mann i 35-årsalderen. Han er ikke tidligere kjent for politiet.
- Den antatte gjerningspersonen ble funnet død av politiet på skolen.