Juletreet er saget ned: – Kan ikke forstå det

5 hours ago 1



Noen har forsøkt å sette en stopper for julestemningen i Flekkefjord. Det er ikke første gang.

 Politiet i Agder
TRIST SYN: Slik ser det ut på torvet i Flekkefjord søndag morgen. Foto: Politiet i Agder

Publisert 07.12.2025 06:04 Sist oppdatert 30 minutter siden

Det er et trist syn som møter innbyggerne i Flekkefjord søndag morgen. Nå ligger kommunens juletre på bakken, med pynt, stjerne og lyslenke fortsatt hengende på. 

Politiet ble varslet om hendelsen klokken 04.43. Meldingen gikk ut på at noen drev med hærverk i Flekkefjord sentrum. 

– Vi ble oppringt av noen som observerte dem. De sa at personer holde på å sage ned treet, sier operasjonsleder Ole Robert Strandhagen til TV 2. 

Da politiet ankom, fikk de øye på juletreet liggende på bakken.

Politiet etterforsker hendelsen, men opplyser at ingen personer foreløpig er pågrepet. 

Operasjonsleder Strandhagen synes situasjonen er trist. 

– Dette er jo et tre som er satt opp for å skape stemning – julestemning. At noen skal gjøre skadeverk på det, det kan vi ikke forstå, sier operasjonslederen overfor TV 2. 

Vitner på stedet har gitt en liten beskrivelse av de mistenkte gjerningspersonene. 

Det er ikke første gang at  juletreet i Flekkefjord sentrum utsettes for hærverk. Søndag morgen den 9. desember 2018 skjedde nøyaktig det samme.

Da så det slik ut: 

 Politiet i Agder
IKKE FØRSTE GANG: Slik så det ut på torvet i Flekkefjord søndag morgen 9. desember 2018. Foto: Politiet i Agder

– Vi har ikke så mye til overs for denne typen oppførsel. Dette er satt opp for å pynte byrommet til felles glede i juletiden. Jeg har forståelse for at folk blir irriterte. Dette er meningsløs skadeverk, sa politiet til TV 2 den gang. 

Konsekvensen av denne typen skadeverk vil normalt sett være bøter. 

Read Entire Article