Jessy (8) glemte månedskort – fikk ikke bli med skolebussen

2 weeks ago 13



Jessy Ugbo (8) forklarte at hun bare hadde glemt busskortet hjemme, men det hjalp ikke. Dette svarer Ruter om hendelsen.

 Privat
BUSSKORT: Jessy Ugbo var på vei til skolen da hun skjønte at hun hadde glemt busskortet. Her er hun sammen med sin mor, Ehis Ugbo. Foto: Privat

Mandag forrige uke skulle åtte år gamle Jessy Ugbo ta bussen til skolen på Vøyenenga i Bærum.

Idet hun skulle gå på bussen, merket Jessy at hun hadde glemt å ta med månedskortet sitt.

Åtteåringen forklarte at kortet lå hjemme, men da fikk hun beskjed om at hun ikke fikk bli med om bord i bussen til skolen.

Det var Budstikka som omtalte saken først.

Barn som skal til skolen

Senere på dagen merket moren til Jessy, Ehis Ugbo, at datteren var lei seg. Da fortalte åtteåringen hva som hadde skjedd.

– Hun tar buss hver dag og var på vei til skolen sammen med venner. Jeg hadde månedskortet hennes siden jeg pleier å kjøpe det, men hadde glemt å gi det til henne, sier Ehis Ugbo, til TV 2.

Jessy hadde elleve kroner på seg, men fikk beskjed av bussjåføren om at det ikke var nok til en billett.

Moren til Jessy liker ikke det som skjedde med datteren mens hun var på jobb.

Ehis understreker at datteren bare er åtte år, og er bekymret for hva skolebarn skal gjøre når de ikke får bli med bussen til skolen, mens foreldre er på jobb, hjemmet er låst og de ikke har mobiltelefon med seg.

– Jessy har månedskort, og de er barn som skal til skolen. Hva skal de gjøre dersom de blir kastet ut, og ikke kan kjøre til skolen, sier hun og legger til:

– Skal hun gå ute hele dagen?

I dette tilfellet kunne en av venninnene til Jessy ringe sin bestefar som kjørte dem til skolen.

 Peter Gløersen / Nucleus AS / Ruter AS
FØLGES OPP: Pressetalsperson i Ruter, Øystein Dahl Johansen, sier at de følger opp hendelsen. Foto: Foto: Peter Gløersen / Nucleus AS / Ruter AS

Beklager

Pressetalsperson i Ruter, Øystein Dahl Johansen, forteller at de vil følge opp hendelsen.

– Dette er en sak som ikke skal skje, og som vi ser alvorlig på. Jeg vil på vegne av Ruter beklage til jenta som opplevde dette, sier Dahl Johansen til TV 2.

Han forklarer videre at i utgangspunktet skal alle som reiser kollektivt ha gyldig billett, men barn skal ikke nektes på denne måten.

– Det er beklagelig at det skjer, og noe vi vil følge opp med operatøren, legger han til.

Ifølge Budstikka har Ruter meldt saken videre til Unibuss. De har sagt at de skal følge opp saken internt.

Read Entire Article